Sërish tensione në Kosovë, shpërthim i fortë në Mitrovicën e Veriut

Sërish tensione në Kosovë, shpërthim i fortë në Mitrovicën e Veriut

21:42, 07/12/2022
A+ Aa A-

Një shpërthim raportohet të ketë ndodhur këtë mbrëmje në lagjen e boshnjakëve në Mitrovicën e Veriut.

Sipas raportimeve të mediave të Kosovës, shpërthimi u dëgjua në lagjen në fjalë dhe zona të tjera.

Policia e Kosovës ende nuk ka reguar për rastin në fjalë ndërsa kanë nisur hetimet.

Një ditë më parë në Zubin Potok dhe Mitrovicë të Veriut pati shpërthime të njëpasnjëshme por pa pasoja në njerëz.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco