Media e Ramës përshëndet goditjen e liderit të opozitës, Sali Berisha

Media e Ramës përshëndet goditjen e liderit të opozitës, Sali Berisha

21:09, 06/12/2022
A+ Aa A-

Po ndodh skenari që pritej. 

Atentati ndaj liderit të opozitës Sali Berisha në Bulevardin 'Dëshmorët e Kombit', është një tentativë vrasje shtetëtore e mirëfilltë. 

Pasi përdorën një informator policie për të goditur Berishën, mediat e Edi Ramës kanë vendosur të përshëndesin gjestin, duke provuar edhe më shumë se janë pikërisht ata organizatorët e vërtetë që fshihen pas incidentit të rëndë. 

Portali voxnews.al në një shënim editorial e relativizon atentatin si grusht ndaj tranzicionit, duke e shmangur krejtësisht fokusin nga ajo që ndodhi në të vërtetë në Bulevard, ku u tentua eliminimi i liderit të opozitës. 

Media e sponsorizuar nga Edi Rama justifikon dhe mbron agresorin dhe porositësit e tij, duke treguar ditën për diell se skenari ishte i përgatitur nga vetë shteti. 

Ja shënimi i medias së Ramës që përshëndet atentatin ndaj Berishës:

 

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Endri fuga e shet lire by**en te rruga.06/12/2022 21:30

Ne keto raste Rames dhe Sorosit i thuhet : vazhdo k*ri vazhdo

Shto koment

Denonco