Lajmi i fundit

Thellohet skandali/ Paraardhësi i McGonigal bëri ekspertizën e zërit të Geron Xhafajt

Primaret në Mat dhe Mirditë, shkon në balotazh zgjedhja e kandidatëve

Primaret në Mat dhe Mirditë, shkon në balotazh zgjedhja e kandidatëve

20:35, 04/12/2022
A+ Aa A-

Ka përfunduar edhe në Mat procesi i numërimit për zgjedhjen e kandidatit të PD për zgjedhjet vendore të 14 Majit të vitit të ardhshëm.

Në këtë process votuan 680 anëtarë e simpatizant të Partisë Demokratike.

Primaret në Mat
Skënder Gjuci - 319 vota
Bukurosh Ballabani - 145 vota
Lindita Doda - 130 vota
Ymer Barçi - 78 vota
Të pavlefshme - 8 vota

Shkojnë në balotazh javën e ardhshme kandidatët Skënder Gjuci dhe Bukurosh Ballabani. 

Edhe në Mirditë gara brenda PD shkon në balotazh. 

Nga 817 votues, kanë dalë në balotazh Albert Mylyshi dhe Aleksandër Lala. 

Primaret në Mirditë

Albert Melyshi - 357 vota
Aleksandër Lalaj - 285 vota
Artur Lazri -  87 vota
Martin Biba - 48 vota
Gjon Ndoj - 36 vota
Saimir Kola - 4 vota

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco