Primaret/ Numërohen votat, Bardh Spahia fitues në Shkodër, del rezultati për Gjirokastrën e Lushnjën

Primaret/ Numërohen votat, Bardh Spahia fitues në Shkodër, del rezultati për Gjirokastrën e Lushnjën

19:18, 04/12/2022
A+ Aa A-

Ka përfunduar procesi i votimit dhe numërimit të votave për Primaret e PD në Shkodër, Gjirokastër dhe Lushnjë.

Mësohet se në Shkodër Bardh Spahia ka rezultuar fitues me 1386 vota pro, 6 kundër dhe 4 kanë rezultuar të pavlefshme.

Në Gjirokastër ka rezultuar fitues Dorjan Lani me 291 vota, Enkeleda Mushi 48 vota dhe Telnis Skuqi 34 vota.

Sa i përket Lushnjës, fitues është konfirmuar Eduart Sharka me 1021 vota, duke u shpallur kandidat i PD-së për zgjedhjet lokale të 14 majit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco