Inceneratorët/ Malltezi nxjerr dokumentet: Standardi i dyfishtë, Koka në burg, Blushi bën miliona

Inceneratorët/ Malltezi nxjerr dokumentet: Standardi i dyfishtë, Koka në burg, Blushi bën miliona

17:56, 01/12/2022
A+ Aa A-

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi nxjerr të tjera dokumente lidhur me aferën e inceneratorëve. 

Malltezi shkruan në një postim në rrjetet sociale se SPAK sillet me dy standarde. 

Ai thekson se Lefter Koka ndodhet prej 1 viti në burg për lëshim të faturave fiktive duke marrë nga inceneratorët rreth 4 mln euro.

Ndërsa denoncon Ben Blushin se ka bërë të njëjtën gjë duke lëshuar mbi 1 mln euro fatura fiktive për kompaninë e inceneratorëve, por ndaj tij nuk është vepruar.  

Postimi
A-SPAK ndaj Rames dhe bandes se tij! Lefter Koka ka 1 vit ne burg per leshim faturash fiktive qe kane marre gati 4 miljon euro nga kompania e inceneratoreve. POR ja qe edhe Blushi qe mundoi gruan deri ne Bullgari ka leshuar mbi 1 miljon euro fatura fiktive per kompanine e inceneratoreve qe paguhet me taksat e Shqiptareve! PO ME BLUSHIN & BANDITET E TJERE TE RAMES KU SPAK?
Pse me dy fytyra dhe disa standarte?

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco