‘Nuk e japim Vlorën’/ Berisha: Mbështetje ambjentalistëve në luftën kundër krimit mjedisor të qeverisë

11:14, 01/12/2022
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka shprehur mbështetjen e plotë për ambientalistët të cilët po luftojnë për të mbrojtur Vlorën nga krimi mjedisor që ka përgatitur qeveria e Edi Ramës, për të djegur naftë e për të prodhuar energji elektrike.

Mbështetje të plotë ambjentalistëve dhe kauzës së tyre të drejtë për Vlorën dhe luftën kundër çdo krimi tjetër mjedisor të qeverisë’, shkruan Berisha në Facebook.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco