PD takim me familjarët e firmëtarëve të Pavarësisë. Boçi denoncon neglizhencën e Bashkisë Elbasan

14:44, 28/11/2022
A+ Aa A-

Në 110 vjetorin e Pavarësisë, Dega e Partisë Demokratike në Elbasan zhvilloi një takim me familjarët e firmtarëve të aktit të  firmosjes së Pavarsisë në këtë qytetët, si dhe me me përfaqësues të komuniteteve.

I pranishëm në aktivitet ishte edhe deputeti demokrat I Elbasanit Luçiano Boçi, I cili denoncoi neglizhencën e Bashkisë ndaj ngjarjeve të rëndësishme të Shqipërisë. 

Gjatë komunikimit me gazetarët, Luçiano Boçi komentoi edhe përgjigjet e dala për Taulant Ballën.

Sa I takon protestës së 6 dhjetorit, Luçiano Boçi deklaroi se ajo do të jetë pro europiane ku qytetarët do të protestojnë kundër qeverisë Rama, si dhe do të përcjellin mesazhet e tyre tek liderët e Bashkimit Europian për vjedhjet që po iu bën mazhoranca socialiste.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco