Bashën e braktisin edhe të besuarit e paktë

Bashën e braktisin edhe të besuarit e paktë

18:24, 07/10/2022
A+ Aa A-

Lulzim Basha ka humbur mbështetjen edhe të njerëzve që deri më tani cilësoheshin si besnikë të tij.

Kontestimi i fortë ka ndodhur në një takim në Berat.

Në një mbledhje me strukturat e PD së jugut, ish-kryetari i emeruar nga Basha ne PD-në e Fierit, Agron Kapllanaj mësohet se i ka thënë ndër të tjera:

‘A e kuptoni se jeni një kryetar partie i dështuar në të gjithë betejat politike për 9 vjet?!

Përse merrni pjesë në këto takime dhe i jepni kosto demokratëve kur vetë jeni tërhequr?

Nëse keni plan për tu rikthyer atëherë ne nuk jemi me ju!’

Krahas Kapllanaj edhe Roland Bejko ka shprehur kundërshtitë e tij, duke thënë se nuk pranon sjelljen e Bashës karshi tyre. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco