Zgjedhjet për kreun e FRPD, numërohen votat në Elbasan, Pogradec dhe Devoll

Zgjedhjet për kreun e FRPD, numërohen votat në Elbasan, Pogradec dhe Devoll

20:13, 01/10/2022
A+ Aa A-

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjen e kreut të FRPD në Pogradec, Kolonjë, Maliq, Devoll dhe Elbasan.

Në Pogradec kanë votuar 98 nga 112 anëtarë.
Alesia Balliu - 10 vota
Arnold Kariqi - 31 vota
Artion Barjamaj - 8 vota
Barbara Doda - 9 vota
Besart Xhaferi - 18 vota
Mariglend Doçi - 19 vota

Kolonjë: Kanë votuar 20 nga 156 anëtarë
Arnold Kariqi – 10 vota
Barbara Doda – 2 vota
Besart Xhaferi – 8 vota
Mariglend Doçi – 0 vota
Alesia Balliu – 0 vota
Artion Bajramaj – 0 vota

Maliq: Numri i votuesve 282. Kanë votuar 153 anëtarë
Alesia Balliu – 1 votë
Arnold Kariqi – 9 vota
Artion Barjamaj – 1 votë
Barbara Doda – 3 vota
Besart Xhaferi – 127 vota
Mariglend Doçi – 12 vota

Devoll
Alesia Balliu – 6 vota
Arnold Kariqi – 55 vota
Artion Barjamaj – 6 vota
Barbara Doda – 13 vota
Mariglend Doçi – 13 vota
Besart Xhaferaj – 271 vota

Elbasan
Alesia Balliu - 22 vota
Arnold Kariqi - 5 vota
Artion Bajramaj - 3 vota
Barbara Doda - 34 vota
Besart Xhaferi - 135 vota
Mariglend Doçi - 31 vota

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco