Gazetari: Çfarë kërkon gruaja e Ramës në sallën e OKB-së?

Gazetari: Çfarë kërkon gruaja e Ramës në sallën e OKB-së?

16:00, 25/09/2022
A+ Aa A-

Gazetari Hysni Gurra ka publikuar një foto të gruas së Edi Ramës, Lindra Rama në krah të Olta Xhaçkës, në sallën e mbledhjeve të OKB-së.

Gurra shkruan, se çfarë kërkon gruaja e kryeministrit në OKB dhe kush ja paguar asaj biletën që të bredhë nëpër Ju Jork?

‘Ministrja e Punëve Botnore të Shqipërisë dhe… kjo tjetra, e shoqja e kryeministrit.

Çdo e shoqja e kryeministrit të Shqipërisë në OKB? Po ulur ngjitur me ministren?

Kush ia ka paguar biletën për të bredh në Nju Jork këtyre familjarisht?

Ne e dimë që jemi republikë parlamentare dhe e shoqja e kryeministrit, përveçse e shoqja e tij nuk ka asnjë funksion tjetër në republikë!

A mos vallë jemi mbretëri ne, dhe kur lëviz mbreti lëviz me gjithë shpurën e tij nëpër dynja???’, shkruan Hysni Gurra në Facebook.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Qytetari 25 shtator 202225/09/2022 19:39

Po eshte "Sulltan" ne Shqiperi mo Daj Jaku, me kete popull turkoman , te pa ditur, qe i ve gjoba perditë, me" bordin e palaçove" . Ja ku i gjen parate Km. ynë i "MADHERISHËM"

Patronazhisti25/09/2022 17:18

Shoqja Lindita ne OKB ? Përfaqëson Shqipërinë ? Xhaçka duhet të jetë asistentja e saj. Lum atdheu për shoqen Lindita

Skrapari25/09/2022 17:14

OKB han pa porta. Hyn kush te doje. A e kuptoni ku eshte katandisur globi? Fatkeqesisht bota eshte ne duart e majtisteve. Ndaj sa kohe do te jete keshtu, bota do te jete nje rumpalle. Mjere ne qe jetojme ne keto kohera.

Gj25/09/2022 16:39

E keni gabim..km-së edhe shtëpinë ia ka blerë kjo (linda)..km-ja i ka shtuar vetëm ri (rilinda)! Do vijë një DITË!!!

Martin 25/09/2022 16:27

Per te justifikiar shpenzimet per te (udhetim, akomodim, para xhepi, etj ). E kane marre peng Shqiperine.

Daj Jaku25/09/2022 16:21

Përgjigja është : “Sorisi” që ja dha për brua . Sa plr atë pyetjen se ku i gjen paratë, nuk besoj se gazetari të jetë aq i paditur. Kujdestari i atyre dy kurvave aty, ka para sa për të blerë krejt selinë e OKB. Ka 2i vjet ql vjedh çdo kokërr keku që bie në arkën e shtetit, sikur të mos mjaftonte kjo, kryeson mafjen e të gjithë trafiqeve të Globit që kanë zgjedhur kryeqendër Shqipërinë.

Shto koment

Denonco