Lajmi i fundit

Tensionet në Veri/ Serbia kërcënon të hyjë në Kosovë me 1 mijë trupa ushtarake

‘Humbje e madhe...’/ Berisha: Nderim për piktorin e pavdekshëm Sali Shijaku

‘Humbje e madhe...’/ Berisha: Nderim për piktorin e pavdekshëm Sali Shijaku

21:17, 24/09/2022
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të piktorit Sali Shijaku.

‘Sali Shijaku, mjeshtri i madh i pikturës dhe arteve pamore mbylli sytë përgjithmonë. Ndarja e tij nga jeta është një humbje e madhe për pikturën, artin dhe kulturën tonë’, shkruan Berisha në Facebook.

Postimi i plotë:

Nderim për piktorin e pavdekshëm Sali Shijaku!

Të dashur miq, Sali Shijaku, mjeshtri i madh i pikturës dhe arteve pamore mbylli sytë përgjithmonë. Ndarja e tij nga jeta është një humbje e madhe për pikturën, artin dhe kulturën tonë.

Duke shprehur nderimin tim më të thellë për Sali Shijakun dhe trashëgiminë e tij artistike të pavdekshme i përcjell familjes, të afërmve dhe miqve të kollosit të pikturës dhe arteve pamore shqiptare, ngushëllimet më të ndjera dhe lutem që shpirti i tij të prehet në paqe. Amin. sb

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco