A ka marrë Irani të dhënat sensitive të shqiptarëve? Rama: S’kanë asnjë vlerë

A ka marrë Irani të dhënat sensitive të shqiptarëve? Rama: S’kanë asnjë vlerë

21:57, 22/09/2022
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për emisionin 'Opinion' komentoi sulmet kibernetike dhe publikimin e të dhënave të shqiptarëve.

I pyetur nëse a ka marrë Irani të dhëna sensitive të qytetarëve shqiptarë, Rama tha se kartat e ID-ve s'kanë asnjë vlerë.

"Numrat e kartave të ID janë një e dhënë pa vlerë për sa kohë ato kartat tona të identitetit nuk kanë brenda asgjë.

Numrat janë si numra telefoni, kartat s'kanë të dhëna për shëndetin, të dhëna bankare."-tha Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco