FOTOLAJM/ Shpërthen rrjeti, ja çmimi i naftës në bursë dhe çmimi i naftës sipas bordit komunist

FOTOLAJM/ Shpërthen rrjeti, ja çmimi i naftës në bursë dhe çmimi i naftës sipas bordit komunist

20:47, 17/08/2022
A+ Aa A-

Pas vendimit të fundit të bordit komunist të Edi Ramës i cili rriti çmimin e naftës edhe pse çmimi në bursë ka rënë në nivele historike të para luftës në Ukrainë, rrjeti ka shpërthyer në meme. 


Mes tyre zgjodhëm një më pikante, ku shihet ish-Zëvendës/ Kryeministri Erjon Braçe dhe Kryeministri Edi Rama të cilët ecin së bashku, ku Braçe përfaqëson çmimin e naftës në bursë dhe Rama çmimin e bordit të tij komunist. 

Ditën e sotme, bordi i Ramës vendosi që çmimi i shitjes me pakicë i nënproduktit gasoil i standardit SSH EN 590 të  jetë jo më shumë se 227 lekë/litri, ndërsa i shitjes me shumicë jo më shumë se 215 lekë/litër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco