OST 130 mijë € tender për kozmetikën e punonjëseve, Blushi: Kulmi i babëzisë! Rama dhe banda e tij duhen shporrur

OST 130 mijë € tender për kozmetikën e punonjëseve, Blushi: Kulmi i babëzisë! Rama dhe banda e tij duhen shporrur

17:34, 17/08/2022
A+ Aa A-

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, ka reaguar në rrjete sociale pasi OST shpalli tenderin për trajtimin kozmetik të grave. Blushi e quan kulmin e babëzisë ndërsa shton se 67 për qind e popullsisë jeton me 5.5 dollarë në ditë.

Blushi shton se kemi të bëjmë me vjedhje qeveritare papushim dhe abuzimi me taksat e shqiptarëve vijon në mënyrë të shfrenuar.

Operatori i Sistemit të Transmetimit në varësi të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë ka hapur tender me vlerë 130 mijë euro për trajtimin kozmetik të punonjëseve femra.

Statusi i plotë i Tedi Blushit
KULMI I BABËZISË! OST SHPALL TENDERIN PËR TRAJTIMIN KOZMETIK TË GRAVE!

Në vendin më të varfër të Europës, ku 67% e popullsisë jeton me 5.5 dollarë në ditë, në kulmin e rritjes stratosferike të çmimeve, kur kostoja e jetesës është bërë e përballueshme, kur Qeveria nuk merr asnjë masë për kompensimin e qytetarëve në nevojë dhe në prag të krizës së pritshme energjitike, vjedhja papushim dhe abuzimi me taksat e shqiptarëve vijon në mënyrë të shfrenuar.

Operatori i Sistemit të Transmetimit, në varësi të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë hap tenderin me vlerë 1⃣3⃣0⃣ mijë euro për TRAJTIMIN KOZMETIK të punonjësve femra❗❗❗

OST shpall këtë tender të turpshëm ndërkohë që kjo Qeveri e babëzisë nuk planifikon:

📌 Asnjë kompensim për rritjen e çmimit të bukës, vajit, miellit, vezëve, orizit, makaronave dhe produkteve të tjera ushqimore!
📌 Asnjë kompensim për rritjen e çmimit të karburanteve!
📌 Asnjë rritje rrogash dhe pensionesh!
📌 Asnjë paketë ndihme për turizmin!

Kur kriza është ulur këmbëkryq në çdo familje shqiptare, babëzia e tyre nuk ka limite! Edi Rama dhe banda e tij e hajdutëve duhen shporrur sa më parë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptaro-Amerikani17/08/2022 22:17

POPULL QE NE VEND QE TE ISHTE NGRITUR I GJITHI NE KEMBE PER KETE GRABITJE KAQ SKANDALOZE, POR PASKA KOHE QE TA KTHEJE DHIMBJEN NE QYFYRE MEMESH, NE KOMENTUES PORTALESH DHE NE MINJ HALESH!! SHUME MIRE PO BENI, SHUME MIRE!! EDHE EDVINI KESHTU I KA QEJF, QE DHIMJEN, VARFERINE, SKAMJEN DHE MJERIMIN POPULLI TA KTHEJE NE FORCE PER TE BERE QYFYRE NEPER RRJETE!! HANI RRJETET SOCIALE O POPULL SHQIPTAR, HANI MUTIN E RAMES, HANI. NGA AI POPULL JEMI NE QE NGRIHET!!! NE JEMI PULA NUK JEMI POPULL!! JEMI POPULL EGOIST (C'ME DUHET MUA, UNE JAM NE RREGULL, TE PAKTEN E KAM NJE KOTHERE BUKE TE THATE, SA PER TE NGRENE DHE PER TE MOS VDEKUR FARE, LE TE NGRIHEN ATA QE NUK KANE BUKE FARE!!!) DHE FRIKACAK TE NJE NIVELI TE TILLE NUK KA PARE BOTA!! KJO NUK ESHTE VJEDHJE POR ESHTE GRABITJE DHE PLACKITJE E POPULLIT!! VJEDHJET BEHEN FSHEHURAZI, LARG SYVE TE NJEREZVE DHE ROJTAREVE, POLICISE DHE USHTRISE. VJEDHJET BEHEN NATEN OSE NE ORET E PARA PAS MESNATE, KUR TE GJITHE JANE NE GJUMIN E DYTE TE VDEKJES!! NDERSA KETA PO GRABISIN DHE PLACKISIN GJITHCKA HAPUR, PA FRIKE, PA U RUAJTUR, PA E RRUAJTUR DHE PA PJERDHUR FARE AS PER POPULL, AS PER POLICINE DHE AS PER PROKURORINE DHE AS PER SPAK, QE NUK E DIME PER CFARE U KRIJUA DHE CFARE FUNKSIONI KA!! KETA PO GRABISIN GJITHCKA HAPUR FARE!! KU ESHTE POPULLI PSE NUK NGRIHET, PSE NUK PROTESTON, PSE NUK KUNDERSHTON DHE PSE NUK U VA FLAKEN TE GJITHA PIKAVE TE KARBURANTEVE NJEHERESH NE TE GJITHE SHQIPERINE!!! PASKEMI QENE ME TE VERTETE NJE POPULL PULE E LAGUR QE KA FRIKE VETEM NJE SHSHSHSHSHSH TE EDVIN KRISTAQ RAMES!!

Shto koment

Denonco