Lajmi i fundit

LIVE/ 'Shqipëria në rrezik', kreu i PD Sali Berisha takim me banorët në Memaliaj

Televizioni publik gjerman: Korrupsioni, pengesë për integrimin e Shqipërisë në BE

Televizioni publik gjerman: Korrupsioni, pengesë për integrimin e Shqipërisë në BE

17:18, 17/08/2022
A+ Aa A-

Transmetuesi gjerman “ZDF” i ka kushtuar një reportazh rrugës së Shqipërisë në Bashkimin Europian, duke sjellë në vëmendje problemet serioze me të cilat përballet vendi.

“Shumë njerëz në Shqipëri mbështesin anëtarësimin në BE dhe bisedimet e pranimit janë në vazhdim. Megjithatë, vendi duhet të kapërcejë ende disa pengesa, siç është korrupsioni”, raporton ZDF, në materialin e titulluar “Shqipëria, Rruga e vështirë për në BE”.

Përveç korrupsionit, “ZDF” prek edhe trafikun e drogës si dhe sjelljen arrogante të kryeministrit Edi Rama me gazetarët.

Lidhur me këtë aspekt ka reaguar edhe ish-ministri Genc Pollo, i cili përmes një postimi në Twitter, teksa shpërndan reportazhin e televizionit gjerman, shkruan: TV gjerman ZDF referon si shembull “riedukimin” e gazetarëve nga Rama. Dikur dikush tha se “Rama është brand për Shqipërinë”!!

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptaro-Amerikani17/08/2022 22:12

NA RROFSHIN TELEVIZIONET PUBLIKE GJERMANE, EVROPIANE DHE SOROSIANE!! NA RROFSHIN RAPORTET SKANDALOZE TE DASH, TI, KiE, PE, PPE, KE DHE BE MBI KORRUPSIONIN SKANDALOZ TE EDVINIT!! KORRUPSION! KORRUPSION! KORRUPSION!! POR EDVININ E PRESIN BUZAGAZ KUDO KU SHKON QE NGA EVROPA, NGA LONDRA DHE DERI NE WASHINGTON!!, BEJNE QYFYRE, GALLATA, BARCALETA, FOTO, DREKA DHE DARKA, DHE SIGURISHT MARRIN SECILI EDHE MILIONAT NGA KY "KORRUPSIONI" I QEVERISE SE RAMES!!! A NUK JANE FAKTE TE KORRUPSIONIT DHE VJEDHJEVE TE RAMES KETO RAPORTET ZYRTARE TE DASH, KETO EMSIONET NE TELEVIZIONET PUBLIKE GJERMANE?? PSE NUK SHPALLET NGA DASH EDVIN RAMA NON-GRATA!!! KETE PYETJE PSE NUK JA BEN ASKUSH KIMETES?? PSE NUK IA BEN ASKUSH SOROSIANIT BLINKEN?? PSE NUK IA BEJNE KETE PYETJE AMBASADORIT TE UK??

Shto koment

Denonco