'Krim mjedisor në Shkumbin'/ Berisha: Babai i shefit të urbanistikës në Peqin, shkatërron lumin! Lumturohet me tendera nga bashkia

'Krim mjedisor në Shkumbin'/ Berisha: Babai i shefit të urbanistikës në Peqin, shkatërron lumin! Lumturohet me tendera nga bashkia

16:42, 15/08/2022
A+ Aa A-

Kryetari i PD-së Sali Berisha ka publikuar një denoncim, ku babai i shefit të urbanistikës në Peqin po shkatërron shtratin e lumit Shkumbin dhe ka përfituar tendera nga kryetari i bashkisë. 

'Babai i shefit të urbanistikës, krim të rëndë mjedisor në lumin e Shkumbinit. Ai lumturohet edhe me tendera nga kryetar i Bashkisë së Peqinit!', shkruan Berisha në Facebook. 

Postimi i plotë: 

🔴 Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital.
Mirmëngjes dr. Çerçiz Juba babai i shefit te urbanistikes se Peqinit Ervin Juba po shkaterron shtratin e lumit Shkumbin me reren qe nxjerre dhe kjo po sjelle shembjen e tokave tona ne lume.
Ne foton e pare tregohet mali me zhavorr që ka nxjer nga Lumi Shkumbin firma Ergen e Çerçiz Jubes. Kurse foto e dyte tregon Eksavatorin sesi e ka spostuar lumin në rrëz  tokave e cila pi sjell shëmbjen e tokave të bukës.
Perveç ketyre kryetari i bashkise i jep firmes Ergen shpk. me nipt J69405118J
te Çerçiz Jubes tenderin prej 80 mij euro te karburanteve te Bashkise. Duke provuar se keta ndajne para me njeri tjetrin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptaro-Amerikani15/08/2022 18:19

Lerini shkrimet, klithjet dhe hartimet!!! Shqiperia po falimenton dhe po shkaterrohet me nje shpejtesi sketerre ne cdo aspekt!!! Shqiperia eshte me te vertete ne nje situate te rrezikshme mjaft te rende te ekzistences se saj si kurre me pare ne historine vet mijera vjecare!! Ne kete rrezik nuk ka qene kurre me pare as ne prag pushtimit romak, as ne prag te pushtimit turk, as ne ate te luftrave ballkanike,as nga kercenimet shoviniste serbo-malazeze dhe greke, dhe as ne luften e pare dhe as ne luften e dyte boterore!! Sot Shqiperia po rrezikon jo pushimin e huaj, por eshte ne prag te shperberjes si shtet dhe te kalimit ne nje cifik te nje rendi feudal mesjetar, ku pronari i vetem i ketij cifliku feudal eshte krimineli Edvin Kristaq Rama!! Shqiperia po kthehet ne nje shtet perandorak skllavopronar, ku gjithcka po vendoset nga Perandori!! Nje shtet ku nuk ka fare gjykata, prokurori, sistem drejtesie, arsim, shendetesi, polici, ekonomi, dogana dhe institucione finanaciare dhe shoqerore ne sherbim te popullit, por jane kthyer ne mjete sundimi, dhune dhe shtypje te popullit ne sherbim te regjimit feudal!! Revanshi kriminal i skllavopronarit Edvin Kristaq Rama po ecen me shpejtesi te madhe!! Prandaj, ka ardhur koha qe ne menyren me urgjente te mblidhet nje Komitet Kombetar dhe Mbarekombetar per Shpetimin e Shqiperise me burrat dhe grate, te rinjte dhe te rejat patriote te kombit shqiptar!! Mos u vononi asnje minute sepse neser do te jete teper vone!! Nje Komitet Kombetar dhe Mbarekombetar Patriotik si Kuvendi i Madh i Lezhes, Lidhja Shqiptare e Prizrenit apo Kongresi i Lushnjes!! Shqiperia po rrezikon te kthehet ne nje diktature shume te rrezikshme!! O sot, o kurre!!

Shto koment

Denonco