Lajmi i fundit

LIVE/ 'Shqipëria në rrezik', kreu i PD Sali Berisha takim me banorët në Memaliaj

'Në Vlorë nuk ka arabë...'/ Leskaj ngre alarmin për portin: Sekseri, sekti Rama do të përfitojë pjesën e Luanit!

'Në Vlorë nuk ka arabë...'/ Leskaj ngre alarmin për portin: Sekseri, sekti Rama do të përfitojë pjesën e Luanit!

16:25, 15/08/2022
A+ Aa A-

Deputeti i Partisë Demokratike, Bujar Leskaj, me anë të një postimi në rrjetin social 'Facebook' ka bërë një paralelizëm të situatës për skemën e Portit të Durrësit që sipas deputetit do ndodhë e njëjta gjë edhe me Portin e Vlorës.

'Për rolin e grabitesit , sektit Rama, i cili qëndron në krye duke vënë “sekser” një kompani arabe, e cila do të marrë nga Qeveria truallin, do t’ua japë privatëve shqiptarë ta ndërtojnë me lekët e tyre dhe paguhen me objekte, të cilat më pas do t'i shesin (ose menaxhojnë) për të fituar dhe për të marrë paratë e kostove të ndërtimit apo diçka më tepër. Dhe patjeter: sekseri, sekti Rama do te perfitoje pjesen e Luanit!', shruan Leskaj.

Postimi i plotë: 

Në Vlorë nuk ka arabë...

Një analizë e saktë dhe e qartë e gazetarëve Elvi Fundo dhe Klodian Tomorri për Portin e Durrësit..

Për rolin e grabitesit , sektit Rama, i cili qëndron në krye duke vënë “sekser” një kompani arabe, e cila do të marrë nga Qeveria truallin, do t’ua japë privatëve shqiptarë ta ndërtojnë me lekët e tyre dhe paguhen me objekte, të cilat më pas do t'i shesin (ose menaxhojnë) për të fituar dhe për të marrë paratë e kostove të ndërtimit apo diçka më tepër.

Dhe patjeter : sekseri, sekti Rama do te perfitoje pjesen e Luanit !

Kështu do të ndodhë edhe me Portin e Vlores ?!

Në Vlorë nuk ka arabë... , gjithë të tjerat janë njësoj!

Porti i Vlorës, si Porti i Durrësit!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptaro-Amerikani15/08/2022 18:14

Lerini shkrimet, klithjet dhe hartimet!!! Shqiperia po falimenton dhe po shkaterrohet me nje shpejtesi sketerre ne cdo aspekt!!! Shqiperia eshte me te vertete ne nje situate te rrezikshme mjaft te rende te ekzistences se saj si kurre me pare ne historine vet mijera vjecare!! Ne kete rrezik nuk ka qene kurre me pare as ne prag pushtimit romak, as ne prag te pushtimit turk, as ne ate te luftrave ballkanike,as nga kercenimet shoviniste serbo-malazeze dhe greke, dhe as ne luften e pare dhe as ne luften e dyte boterore!! Sot Shqiperia po rrezikon jo pushimin e huaj, por eshte ne prag te shperberjes si shtet dhe te kalimit ne nje cifik te nje rendi feudal mesjetar, ku pronari i vetem i ketij cifliku feudal eshte krimineli Edvin Kristaq Rama!! Shqiperia po kthehet ne nje shtet perandorak skllavopronar, ku gjithcka po vendoset nga Perandori!! Nje shtet ku nuk ka fare gjykata, prokurori, sistem drejtesie, arsim, shendetesi, polici, ekonomi, dogana dhe institucione finanaciare dhe shoqerore ne sherbim te popullit, por jane kthyer ne mjete sundimi, dhune dhe shtypje te popullit ne sherbim te regjimit feudal!! Revanshi kriminal i skllavopronarit Edvin Kristaq Rama po ecen me shpejtesi te madhe!! Prandaj, ka ardhur koha qe ne menyren me urgjente te mblidhet nje Komitet Kombetar dhe Mbarekombetar per Shpetimine Shqiperise me burrat dhe grate, te rinjte dhe te rejat patriote te kombit shqiptar!! Mos u vononi asnje minute sepse neser do te jete teper vone!! Nje Komitet Kombetar dhe Mbarekombetar Patriotik si Kuvendi i Madh i Lezhes, Lidhja Shqiptare e Prizrenit apo Kongresi i Lushnjes!! Shqiperia po rrezikon te kthehet ne nje diktature shume te rrezikshme!! O sot, o kurre!!

Shto koment

Denonco