Rama interviston gazetarin francez: Kur mendoni se vendosa të futem në BE…

Rama interviston gazetarin francez: Kur mendoni se vendosa të futem në BE…

15:13, 15/08/2022
A+ Aa A-

Tashmë as nuk kujdeset që të fshihet që të mos kuptohet se paguan edhe mediat e gazetarët e huaj për ta pyetur siç do Rama.

Në një intervistë me pyetje dhe përgjigje neveritëse me një media franceze, Rama më së shumti duket se ka marrë në pyetje ose ka bërë një autointervistë për median franceze pasi pyetjet ishin ‘alla Fuga’ deri në neveri.

Shikoni se si e zhvillon intervistën:

Pyetja e gazetarit francez: Sapo i keni dhënë Shqipërisë një fillim të ri. Kur vendoset të anëtarësoheni në BE dhe pse e bëtë këtë zgjedhje?

Pergjigja e Ramës tregon se është bashkautor në pyetje.

Gjithçka fillon nga 2014 pra nga pushteti i Ramës. Lëvizja studentore me thirrjen ‘E duam Shqiperinë si gjithë Europa’, hyrja në OSBE në vitin 1991, dhe në Këshillin e Europës në 1995,  stabilizim-asociimi, heqja e vizave dhe dorëzimi i kërkesës për statusin e vendit kandidat, nuk kanë ekzistuar.

Dhe pastaj shajnë mediat tona që janë të kapura.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

DEMOKRATI16/08/2022 10:23

Projekti më djallezor dhe më kriminal i narko-bandes te sektit kriminalo-mafioz komunisto-sorosian dhe te organizates se strukturuar nderkombetare OPEN SOCIETY, per Shqiperine po realizohet. Ky projekt dhe plan kriminal synonte ne radhe te pare Asgjesimin e Opozites Shqiptare ne pergjithesi dhe zvogelimin deri ne eliminim te Partise Demokratike ne veçanti! Ne radhe te dyte, shkaterrimin e sistemit te drejtesise nepermjet planit kriminal sorosian amerikano-evropian te te ashtuquajtures "REFORMA ne Drejtesi" dhe vendosjen e besnikeve te "Partise" dhe ish-sigurimsave komuniste ne te gjitha nivelet e ketij sistemi! Ne radhe te trete, grabitjen dhe pervetesimin nga kjo narko-bande mafioze komuniste-sorosiane te te gjitha pasurive kombetare dhe strategjike te Shqiperise dhe venien ne dispozicion te krimit te organizuar të të gjithe siperfaqes se Shqiperise per t'i sherbyer pastrimit te parave kriminale te krimineleve shqiptare dhe nderkombetare, ortake te qeverise dhe vete qeveritareve kriminele dhe hajdute!! Por, e keqja me e madhe qe i ra Shqiperise, gjema me e madhe dhe fatkeqesia me e zeze qe i ra Shqiperise dhe popullit shqiptar, eshte se ky plan u mbeshtet fuqishem nga qeveria sorosiane e SHBA dhe te gjithe qeverite dhe politikanet sorosiane te Evropes, te BE, te PE, te OSBE dhe te KiE. Prandaj popullit opozitar shqiptar, ndryshe nga lufta per Liri dhe Demokraci ne vitet 1990-1991, kur kishte perballe vetem regjimin me te eger diktatorial komunist, qe ishte ne fundin e tij, sot do t'i duhet qe te luftoje 10 fish me shume se sa ne 1990-1991. Pasi nuk ka perballe vetem banden e narko-regjimit klepto-kriminal dhe komunisto-sorosian te narko-satrapit putinist te Surrelit, por ka kunder edhe qeverite sorosiane te SHBA dhe te Evropes, edhe politikanet, komisioneret dhe parlamentaret e BE!! Ata sorosiane kriminele te te gjithe botes sot jane bere bashke, kane te njejtin qellim, shkaterrimin e demokracise, heqjen e lirise dhe rivendosjen e diktaturave kriminale komuniste ne mbare boten!! Shikoni se cfare po ndodh ne SHBA dhe ne Evrope!! Po goditen te gjtihe politikanet e djathte dhe konservatore ne nivel boteror!! Edvin Rama shkon ne mes te Parisit dhe ngre lart, kot me kot figuren e Emanuel Macron, njesoj sikur te ishte Musolini, Stalini, Putini apo Enver Hoxha, dhe vete Macron nuk reagon per keto mburrje dhe lartesime idiote, gje qe do te thote se ky eshte nje plan sorosian dhe atij i pelqen mandati i dyte, i trete dhe ndoshta edhe me shume, qe te jete edhe ai nje sundimtar sorosian! Ndryshe nuk shpjegohen tjeter keto mburrje alla-Crusho, qe hajduti i ikonave po i ben atij (Macron)!!! Prandaj, jo vetem Shqiperia, por e gjithe bota demokratike sot eshte ne nje rrezik shume te madh!! Akoma nuk po e ndjeni o shqiptare se ne cfare rreziku ndodheni dhe cfare katastrofe shkaterruese dhe kriminale po vjen per ne dhe per Shqiperine???!!!!

Shqiptaro-Amerikani15/08/2022 18:22

Lerini shkrimet, klithjet dhe hartimet!!! Shqiperia po falimenton dhe po shkaterrohet me nje shpejtesi sketerre ne cdo aspekt!!! Shqiperia eshte me te vertete ne nje situate te rrezikshme mjaft te rende te ekzistences se saj si kurre me pare ne historine vet mijera vjecare!! Ne kete rrezik nuk ka qene kurre me pare as ne prag pushtimit romak, as ne prag te pushtimit turk, as ne ate te luftrave ballkanike,as nga kercenimet shoviniste serbo-malazeze dhe greke, dhe as ne luften e pare dhe as ne luften e dyte boterore!! Sot Shqiperia po rrezikon jo pushimin e huaj, por eshte ne prag te shperberjes si shtet dhe te kalimit ne nje cifik te nje rendi feudal mesjetar, ku pronari i vetem i ketij cifliku feudal eshte krimineli Edvin Kristaq Rama!! Shqiperia po kthehet ne nje shtet perandorak skllavopronar, ku gjithcka po vendoset nga Perandori!! Nje shtet ku nuk ka fare gjykata, prokurori, sistem drejtesie, arsim, shendetesi, polici, ekonomi, dogana dhe institucione finanaciare dhe shoqerore ne sherbim te popullit, por jane kthyer ne mjete sundimi, dhune dhe shtypje te popullit ne sherbim te regjimit feudal!! Revanshi kriminal i skllavopronarit Edvin Kristaq Rama po ecen me shpejtesi te madhe!! Prandaj, ka ardhur koha qe ne menyren me urgjente te mblidhet nje Komitet Kombetar dhe Mbarekombetar per Shpetimin e Shqiperise me burrat dhe grate, te rinjte dhe te rejat patriote te kombit shqiptar!! Mos u vononi asnje minute sepse neser do te jete teper vone!! Nje Komitet Kombetar dhe Mbarekombetar Patriotik si Kuvendi i Madh i Lezhes, Lidhja Shqiptare e Prizrenit apo Kongresi i Lushnjes!! Shqiperia po rrezikon te kthehet ne nje diktature shume te rrezikshme!! O sot, o kurre!!

Shto koment

Denonco