Strazimiri këshillon ambasadorët: Te lista non grata futni tek-tuk edhe ndonjë të korruptuar, që t'ju marrin seriozisht

Strazimiri këshillon ambasadorët: Te lista non grata futni tek-tuk edhe ndonjë të korruptuar, që t'ju marrin seriozisht

22:26, 13/08/2022
A+ Aa A-

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka ironizuar listat non grata të SHBA-së dhe Britanisë së Madhe. 

Pas deklaratës së fundit të ambasadorit britanik në Tiranë se lista e personave të padëshiruar nga Mbretëria e Bashkuar do të zgjerohet, Strazimiri ka bërë një këshillë miqësore. 

Ja çfarë shkruan ai: 
Një këshillë miqësore ambasadorëve:
* kur të shpallni këtë listën tjetër me "non grata për korrupsion", futni tek - tuk edhe ndonjë të korruptuar në listë, që t'ju marrin seriozisht se nuk ka lezet... [🤷‍♂️]

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco