'Shpërthen' gazetari: Vdisni se varrimin e paguan qeveria

'Shpërthen' gazetari: Vdisni se varrimin e paguan qeveria

18:53, 12/08/2022
A+ Aa A-

Gazetari Gzamend Saiti ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi në Suk të Roskovecit.

Sipas Saitit ngjarja është pasojë harresës së qeverisë ndaj familjeve në nevojë, pasi mbytja e djalit e erdhi pasi bashkia i kishte hequr ndihmën ekonomike dhe për të mbijetuar kishte shkuar për peshkim në lumë.

Postimi i Saitit:

Vdisni se varrimin e paguan qeveria...!

Qeveria nuk të ndihmon për të ngrënë bukë, por në varrim vjen e ta bën borxh! Familjes Saka në Suk të Roskovecit, bashkia u kishte hequr ndihmën ekonomike, kjo detyroi djalin vetëm 14 vjeç të shkonte të fliohej në ujrat e lumit Seman për të siguruar bukë për familjen. Ndërkohë sot bashkia e Roskovecit nxjerr në një deklaratë një modele e cila thoshte se “ndihmën ne ia hoqem, por shpenzimet e varrimit do i paguajë Bashkia”...! Po nuk keni pak gjak o ju gjakpirës?

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco