Lajmi i fundit

LIVE/ Kryetari i PD, Sali Berisha bashkëbisedim me banorët e Gjirokastrës

Baçi: Pushteti çnjerëzor i Ramës mbyti në Seman 14-vjeçarin! Majlinda Bufi i hoqi ndihmën ekonomike

Baçi: Pushteti çnjerëzor i Ramës mbyti në Seman 14-vjeçarin! Majlinda Bufi i hoqi ndihmën ekonomike

17:36, 11/08/2022
A+ Aa A-

Deputeti i PD Luan Baçi ka reaguar në rrjete sociale pas ngjarjes së rëndë në Seman ku u mbyt 14-vjeçari Ergys Saka, i cili kishte shkuar për peshkim. Baçi shprehet se kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi i hoqi të miturit ndihmën ekonomike ndërsa shton se shteti e braktisi atë.

Baçi bën fajtor për vdekjen e të miturit pushtetin çnjerëzor të Edi Ramës që milionat e taksave të shqiptarëve i çon tek oligarkët e inceneratorëve.

Statusi i plotë i Luan Baçit

Qofsh i parajses Ergys Saka! Ngushellimet me te sinqerta, nenes se tij fat keqe dhe gjithe te dashurve te tij! Iku dhe një ëngjëll tjetër nga atdheu ynë në mënyrë tragjike nga mjerimi dhe varfëria!

Në vend që të ishte duke lozur ose pushuar si bashkëmoshatarët e tij kudo nëpër botë, Ergysi, ishte çdo dite ne pune dhe ne kohen e lire shkonte, per peshkim, ne lumin Seman, per te ndihmuar sado pak familjen e tij, Nenen dhe Vellezerit, pasi babai i tyre nuk jeton me, dhe ky lume i mori jeten!

I braktisur nga shteti dhe nga Bufi i Bashkise Rroskovec qe edhe pse ndihma ekonomike i takonte, Bufi ja mohonte! Ka vetëm një fajtor për këtë krim dhe ky është pushteti  çnjerëzor i Ramës që milionat e taksave të shqiptarëve ia çon oligarkëve të inceneratorëve dhe të bizneseve qeveritare!

Ndersa, nënat kryefamiljare i len në mëshirë të fatit e në mjerim të plotë. Bufi i bashkisë së Rroskovecit në vend që të punësojë gratë fatkeqe,  Nenat qe rrisin femij jetim, si  heroina,  ne  vend qe, të mbështesë këta fëmijë jetim, pasi eshte edhe vet, grua dhe nene,  mendon të shtojë milionat për llogari të shefit të saj në Tirane dhe njerëzve të korruptuar të bashkisë Rroskovec!

Fundi tragjik i këtyre fëmijve të cilët kërkojnë të mbijetojnë nga varfëria dhe papunësia e prindërve, do të jetë mallkimi i përjetshëm mbi rilindësit mavi!

Me e pakta qe mund te beni zonja Bufi, beni nje ngushellim publik, per Qytetarin Ergys Saka, 14 vjećarin jetim, te braktisur nga ju dhe nga qeveria juaj e korruptuar!

Interesohuni per kete  familje, shume fatkeqe, ku para 10 vitesh humbi nje djale, po ne kete lume, ne te njejtin vend! Para 4 vjetesh, humbi kryefamiljarin! Sot humbi 14 vjeçarin Ergysin!

Tashme gjendja e kesaj familje eshte, e mjere dhe e pa shprese, e trisht dhe e dhimbshme, historikisht pa mbeshtetje dhe e braktisur nga ju,  qe drejtoni prej shume  vjetesh tashme! Ps! Kjo eshte Bufi  i pangopur i Bashkise Rroskovec!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco