'Me rritjen e karburantit u mbyllën mijëra biznese': Berisha publikon fjalën e kreut të Shoqatës së Biznesit

'Me rritjen e karburantit u mbyllën mijëra biznese': Berisha publikon fjalën e kreut të Shoqatës së Biznesit

13:39, 10/08/2022
A+ Aa A-

“50% të fitimit të tij, biznesi e harxhon duke paguar energjinë elektrike. Me rritjen e karburantit u mbyllën mijëra biznese, u mbyllën edhe në pandemi me mijëra. Qeveria shqiptare vazhdon të tregohet indiferente me largimin e mijëra shqiptarëve”

Ky qe shqetësimi në thelbin e fjalës së z. Albert Nasto, kryetar i shoqatës së biznesit të vogël dhe të mesëm, në takimin e së martës me Kryetarin e PD, Sali Berishën, ku u diskutua për krizën e çmimeve të naftës dhe energjisë me ekspertë të energjetikës dhe hidrokarbureve.

Z. Berisha e veçoi dhe e publikoi sot në profilin e tij në Fb, qendrimin e z. Nasto.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco