Pjesëmarrje masive/ Shqiptarët i përgjigjen thirrjes së PD, mijëra protestues para Kryeministrisë

19:09, 07/07/2022
A+ Aa A-

Edhe pse protesta nuk ka nisur ende zyrtarisht, pjesëmarrja duket masive. 

Mijëra qytetarë i janë përgjigjur thirrjes së Partisë Demokratike dhe liderit të saj, Sali Berisha. 

Para Kryeministrisë në këto momente janë mijëra qytetarë nga të katër anët e vendit. 

Opozita proteston kundër varfërisë, çmimeve abuzive dhe vjedhjeve qeveritare. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Balo07/07/2022 21:32

Sa mijëra ishin!? Vër një numër,sa të duash! A bëhen më shumë se një milion!????

Shto koment

Denonco