Mesazhi i Yuri Kim: E drejtë e qytetarëve të protestojnë!

Mesazhi i Yuri Kim: E drejtë e qytetarëve të protestojnë!

18:28, 07/07/2022
A+ Aa A-

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim deklaron se protesta është një e drejtë e qytetarëve. 

Duke komentuar protestën e thirrur nga Partia Demokratike dhe Shoqëria Civile, Kim ka theksuar se me rëndësi është zbatimi i ligjit dhe që protesta të jetë paqësore. 

“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, ka thënë Kim. 

Këto komente ambasadorja amerikane i bëri në nisje të aktivitetit të Dhomës Amerikane të Tregtisë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Emri07/07/2022 20:53

Uouu na the naj gjo te re

Daj Jaku07/07/2022 19:41

U deshe ti nga çinemaçini me na tregu të drejtën e shqiptarëve të protestojnë moj femër haçkabane e korruptuar geti në palcë. Armike e betuar e shqiptarëve dhe e demokracisë. Ka shku për lesh edhe USA me këta dhjerpllomatatë që shpërndan nëpër botë të cilët mendojnë vetëm të mbushin xhepat personalë nën emrin e Amerikës. Kështu spjegohen dështimet e njëpasnjëshme në arenën ndërkombëtare që e kanë ulur nën zero konsideratën e njerëzimit ndaj USA.

Kinezja Amerikane.....07/07/2022 18:53

Doli prap kjo turi verdha... U zhduk per disa kohe, sekretarja e pare e partise punes..

Shto koment

Denonco