Mustafaj: Te Rama shoh frikë, PD ka nevojë të tregojë forcën

Mustafaj: Te Rama shoh frikë, PD ka nevojë të tregojë forcën

20:30, 05/07/2022
A+ Aa A-

Një moment pozitiv e cilëson analisti Besnik Mustafaj, protestën e 7 korrikut që është thirrur nga Partia Demokratike dhe kreu i saj Sali Berisha.

I ftuar në studion e ‘Radar Informativ’ në ABCNews, Mustafaj tha se shqiptarët i kanë humbur ndjeshmëritë e protestës. ‘Shoqëria po bie gjithnjë edhe më shumë në një pozitë pasiviteti’, theksoi ai.

Por përse zgjodhi të protestojë tani Berisha? Sipas tij, PD ka nevojë të tregojë forcën mobilizuese që ka bërë gjatë kësaj periudhë.

‘Besoj se do të shkonte shumë gjatë vera. Opozita ka nevojë të tregojë përpara pushimeve edhe forcën mobilizuese që ka. Është e dobishme për ta filluar vjeshtën me energji të reja’, tha ai.

Lidhur me deklaratat e Berishës, i cili shprehet vazhdimisht me bindje se Rama do të largohet, Mustafaj thekson se për herë të parë sheh frikë te kreu i qeverisë.

 ‘Unë e njoh Berishën, edhe në ‘97 dhe ‘98. Berisha në të njëjtën gjuhë fliste. Ai është i sinqertë i beson ato që thotë. Ajo që më bën të besoj te ato që thotë Berishës është frika që shoh te Edi Rama. Për herë të parë po insiston të përdorë SPAK për ta nxjerrë nga fusha e betejës Berishën’, theksoi Mustafaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari05/07/2022 20:41

Duhet patjeter qe Grupet Polifonike te Jugut te Shqiperise te fillojne garen dhe konkurimin per kenget me te bukura per trimerite heroike te SPAK ne luften kunder Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar, kenge per Inceneratoret, kenge per Yuri Kim, per Sekretarin Blinken, per Escobar (jo ate te Columbise, por te SHBA). Patjeter edhe nje kenge te bukur per Reformen me te Suksesshme ne Drejtesine Shqiptare me fame boterore!!! Beni denoncime tek SPAK sa te doni dhe sa te ngopeni!! Te dencosh ne SPAK eshte njesoj sikur te denoncosh tek Edvin Kristaq Rama, dora vete!!! SPAK=RAMA=KRIM!! SPAK nuk vepron kurre, sepse eshte pjese aktive e kesaj organizate terroriste te strukturuar kriminale!! SPAK eshte nje nga strukturat e kesaj organizate dhe krahu me kriminal i saj!!! Akoma, o shqiptare, dyshoni per rolin kriminal qe SPAK-u i Kimetes po luan ne keto afera mafioze te narko-bandes "Rilindja"!! Po ti o socialist i ndershem, punetor, me dinjitet dhe me gjak shqiptari qe enderron te shkosh ne Evrope, a je dakord me keto afera terroriate mafioze qe kryebandit Edvin Kristaq Rama po ben ne emrin tend?? A te vjen keq ty o socialist i ndershem, qe partia jote eshte kthyer ne nje organizate kriminale dhe mafioze, si ato qe ke pare edhe neper filmat qe shfaqeshin ne kohen e komunizmit, per MAFIAN Siciliane, Kamorran napolitane dhe Ndrghetan??? A nuk te vjen keq se si po e katandis Atdheun ten, Shqiperine, kjo bande kriminale??? A nuk te vjen keq per endrrat e keputura ne mes te femijes tend, te nipit dhe mbeses tende? A je dakord ti, o socialist i ndershem, qe femija, nipi dhe mbesa jote te drogohen, te shesin droge dhe trupin per te jetuar dhe mbijetuar ne kete sketerre shqiptare???!!! Nese je vertete nje socialist i ndershem, me moral, me dinjitet dhe e do Shqiperine, eja ngrihu edhe ti!! PROTESTO EDHE TI!! PROTESTO SEPSE EDHE TI JESHQIPTAR!! SPAK=RAMA=MAFIA=KRIM=KORRUPSION=DIKTATURE!

Shto koment

Denonco