Gjokutaj: SPAK nuk heton qëllimisht! E njëjta skemë kriminale u përdor tek të tre inceneratorët

18:45, 05/07/2022
A+ Aa A-

Avokati Genc Gjokutaj komentoi në emisionin 'Task Force' në Syri Tv skandalin me aferën korruptive të inceneratorëve.

Gjokutaj tha se procesi i hetimit është shkatërruar me dashje nga SPAK. Sipas tij, në të tre inceneratorët, është përdorur e njëjta skemë por SPAK nuk ka dëshirë të hetojë.

"Si inceneratori i Tiranës, i Elbasanit dhe Fierit, hetohen në mënyrë të veçantë. Fragmentimi i këtij procesi e bën procesin të tejzgjatur e bën që provat të meren veç e veç.

Ndërkohë që të tre inceneratorët, mënyra si u veprua dhe personazhet që kanë marrë pjesë janë produkt i një mendimi unik kriminal, e njëjta ide, i njëjti kocept për tu futur në paratë publike.

Kemi financim të parave publike, u pranua nga vetë Rama. Pranoi që u bë financim, kemi punime të pakryera.

SPAK e ka të thjeshtë skemën por dëshira për të hetuar është zero, janë detyruar nga mediat deri tani. ”-tha Gjokutaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari05/07/2022 18:54

SPAK nuk vepron kurre, sepse eshte pjese aktive e kesaj organizate terroriste te strukturuar kriminale!! SPAK eshte nje nga strukturat e kesaj organizate dhe krahu me kriminal i saj!!! Akoma, o shqiptare, dyshoni per rolin kriminal qe SPAK-u i Kimetes po luan ne keto afera mafioze te narko-bandes "Rilindja"!! Po ti o socialist i ndershem, punetor, me dinjitet dhe me gjak shqiptari qe enderron te shkosh ne Evrope, a je dakord me keto afera terroriate mafioze qe kryebandit Edvin Kristaq Rama po ben ne emrin tend?? A te vjen keq ty o socialist i ndershem, qe partia jote eshte kthyer ne nje organizate kriminale dhe mafioze, si ato qe ke pare edhe neper filmat qe shfaqeshin ne kohen e komunizmit, per MAFIAN Siciliane, Kamorran napolitane dhe Ndrghetan??? A nuk te vjen keq se si po e katandis Atdheun ten, Shqiperine, kjo bande kriminale??? A nuk te vjen keq per endrrat e keputura ne mes te femijes tend, te nipit dhe mbeses tende? A je dakord ti, o socialist i ndershem, qe femija, nipi dhe mbesa jote te drogohen, te shesin droge dhe trupin per te jetuar dhe mbijetuar ne kete sketerre shqiptare???!!! Nese je vertete nje socialist i ndershem, me moral, me dinjitet dhe e do Shqiperine, eja ngrihu eshte ti!! PROTESTO EDHE TI!! PROTESTO SEPSE EDHE TI JESHQIPTAR!!

Shto koment

Denonco