Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Hajduti rezolutë për korrupsionin

‘Data 7 korrik për të zgjuar shpresën’, Kryemadhi: Ju tregojmë shqiptarëve që protestat nuk shiten më

‘Data 7 korrik për të zgjuar shpresën’, Kryemadhi: Ju tregojmë shqiptarëve që protestat nuk shiten më

14:21, 05/07/2022
A+ Aa A-

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka mbajtur takim me kryetarët e degëve.

Gjatë fjalës së saj Kryemadhi foli për rrëndësinë e protestës së 7 korrikut.  Sipas saj është e rëndësishme të njoftohen njerëzit dhe ti shpërqëndrojmë nga indiferenca e tyre.

Monika Kryemadhi: Protesta e datës 7 korrik është shumë e rëndësishme. nuk është e rëndësishme për ta pasur si organizim politik por është e rëndësishme për ti sensibilizuar njerëzit që nëse ndihen të varfër, të papunë, të frustruar të vjedhur është e vetmja mënyrë për të protestuar jo për partitë por për veten."Është e rëndësishme ti njoftojmë njerëzit, ti shpërqëndrojmë nga indiferenca e tyre. Data 7 korrik ka rëndësi për të rizgjuar shpresën e protestës, për tju thënë njerëzve që protestat nuk shiten më nga organizatorët por shkojnë drejt përfundimit të misionit të tyre që kanë", u shpreh Kryemadhi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco