Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Hajduti rezolutë për korrupsionin

Kryemadhi denoncon skandalin tjetër: I moshuari Thomas Çani u thirr nga krimi ekonomik në vitin 2019

Kryemadhi denoncon skandalin tjetër: I moshuari Thomas Çani u thirr nga krimi ekonomik në vitin 2019

11:56, 05/07/2022
A+ Aa A-

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka publikuar të tjera faktë në lidhje me aferën e inferatorëve. Në një dalje për mediat, Kryemadhi u shpreh se i moshuari Thanas Çani është thirrur nga krimi ekonomik për një faturë 300 mijë euro.

Ajo sqaroi se ai nuk ka firmosur, ndërsa kontratat ishin të panoterizuara.  

“Dua të bëj një sqarim për pensionistët, të cilët janë të shqetësuar dhe duhet të mbrohen dhe nuk duhet të ndihen të kërcënuar.

Në dijeninë time, sapo jam ndarë me djalin e Thanas Çanit, diskutuam me të. Jo vetëm që nuk kanë dijeni, jo vetëm nuk kanë firmosur kontrata, por në 2019 janë thirrur nga krimi ekonomik për një faturë 300 mijë euro

Është regjistruar në 8 korrik 2019 dhe është administrator deri në 2024, edhe pse krimi ekonomik e ka thirrur dhe ka marrë dijeni që zotëria nuk kishte dijeni, nuk i kanë bërë të ditur që ti zotëri ke firmosur një kontratë.

Ndërsa problemi tjetër që implikon, dhe që përsëri këtu duhet të fillojë të hetohet, sepse këtë institucion e ka Edi Rama, është që të dyja kontratat e zotit Thanas Çani janë të panoterizuara. Të më gjejë një biznes që regjistrohet pa kontratë të panoteroizuar. Firma nuk është e Thanas Çanit”, tha Krymadhi.

"Gazetarët të mos hedhin shashka sikur janë thirrur në SPAK pensionistët, se nuk janë thirrur sepse nuk e kemi dorëzuar ende padinë për këtë çështje. Bëhet për të shfokusuar vëmendjen.

Po, SPAK duhet të thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda kartë postale Edi Ramën dhe ta pyesë me ç’të drejtë ke vjedhur firmat e dy pensionistëve, se nuk janë vetëm 2 pensionistë, do të mësoni akoma më shumë. Do të dalin që shumë firma fiktive të krijuara, pronarët e tyre nuk janë në dijeni të firmave të tyre që kanë krijuar.

Iu është marrë karta e identitetit, iu është vjedhur karta e identitetit dhe janë kryer veprime të tjera. Megjithatë kjo është në dorë të SPAK-ut”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

DEMOKRATI I BAZS05/07/2022 12:34

KRYEMINISTRI I SHQIPËRISË, QË EDHE ËSHTË VETËSHPALLUR SË FUNDMI NË HOLLANDË, SI NJËSHI NË BOTË NË LLOJIN E VET DHE SI KAMPIONI I BOTËS NË MARATONËN E ATHINËS, KU GARONTE VETËM AI, NA DOLI QË PASKA QENË MË IDIOTI, MË BUDALLAI, MË TRAPI, DHE MË SYLESHI I TË GJITHA KOHËRAVE DHE I TË GJITHË NJERËZIMIT QË KUR ZOTI KRIJOI NJERIUN E PARË MBI TOKË!! BILES, EDHE MË IDIOT SE SA DAMIANI. NA PASKAN DALË NJË ÇIFT PLEQSH 95-VJEÇARË, DHE UA PASKAN FUTUR QË TË GJITHËVE KËTYRE KËLYSHËVE TË KUQ, QË NGA KREU I QEVERISË, MINISTRAVE, KRYELËTYRËS SË BASHKISË TIRANË, SPAK, BKH, PROKURORISË SË PËRGJITHSHME, HETIMIT TATIMOR, POLICISË, OFL, DOGANAVE DHE ANTIKONDRABANDËS!! KY ÇIFT PLEQSH 95-VJEÇARË, QË ZOTI U DHËNTË SA MË SHUMË JETË, NA PASKAN BLERË ME KURSIMET E JETËS SË TYRE PËRRALLORE DHE ME TË ARDHURAT NGA SUPER-PENSIONET E TYRE FANTASTIKE, BIZNESIN E INCENERATORIT TË TIRANËS, ME SHUMËN 30 MILIONË DOLLARË!!! PO PSE NUK BLENË MË MIRË KËTA PENSIONISTË MILIARDERË, KOMBINATIN E PËRPUNIMIT TË THELLË TË NAFTËS NË BALLSH???!!!! ÇFARË IDIOTI DHE BUDALLAI KRYEMINISTËR QË PASKA SHQIPËRIA, QË DALIN DY PLEQ 95-VJEÇARË DHE IA HEDHIN SY PËR SY???!!! EDHE KUJT PRA, KËTIJ "IDIOTI" QË NUK KA GAZETARË NË BOTË QË IA HEDH SY PËR SY!!!! O SPAK, O NA HËNGËRSH MUTIN QË NË MËNGJES ME GARUZHDE FASULESH!!! PO NGRIHUNI O SHQIPTARË, TË MAJTË, TË DHJATHË, TË QENDRËS, TË VARUR DHE TË PAVARUR, NGA TË KATËRMBËDHJETË ANËT E SHQIPËRISË, PA DALLIME POLITIKE, RRACE, KRAHINE, PËRKATËSIE SOCIALE DHE INTELEKTUALE, BOLL FJETËT GJUMIN E VDEKJES, ZGJOHUNI DHE RRËMBENI DRURË DHE GURË DHE T'I RRËZONI SA MË PARË NGA PUSHTETI KËTA PUSHTA DHE MORRA TË KUQ KRIMINELË, HAJDUTË, MASKARENJ, NDYRËSIRA, HORRA DHE BANDITË, GJAKPIRËSA DHE VAMPIRË TË PASHPIRT, IMORALË DHE TË PA FE'!!!

Shto koment

Denonco