'Të largohet menjëherë Rama dhe qeveria, fajet e tyre i di gjithë populli!'

'Të largohet menjëherë Rama dhe qeveria, fajet e tyre i di gjithë populli!'

10:43, 05/07/2022
A+ Aa A-

Nga Petrit Vasili

Të largohet menjëherë Kryeministri dhe Qeveria, fajet e tyre i di gjithë populli!!

Që nga dje nuk ka më Kryeministër dhe Qeveri të ligjshme, por një grup mafioz politik, që ka zaptuar qeverisjen.

Kryeministri dhe Qeveria duhet të largohen menjëherë, ata janë sot nën akuzë direkte për vjedhjen më të madhe të fondeve publike.

Kryeministri dhe qeveria të largohen dhe t'i hapet menjëherë rruga drejtësisë, që të veprojë.

Kryeministri dhe qeveria të largohen menjëherë sepse vjedhja e tyre është tashmë e provuar botërisht dhe me fakte asgjësuese që nga:

Vjedhja me Incineratorët ku miliona e miliona euro janë vjedhur me çdo lloj forme, me kompani të rreme, me evazion dhe me vjedhje direkte me mbështetjen me përkrahjen dhe me mbrojtjen e Kryeministrit dhe qeverisë që ju dalin për zot vetë atyre.

Vjedhja me rrugët me tendera, që jepen me 99% dhe me fonde, që fryhen në mënyrë mafioze me dy dhe trefish duke grabitur miliona e miliona euro të tjerë.

Vjedhja me tenderat e energjisë ku miliona e miliona euro janë grabitur e grabiten dhe ku faktet ulërasin.

Vjedhja me tenderat e shendetësisë deri edhe me dhjetë fishin e çmimit edhe në kohë pandemie e duke grabitur miliona euro

Vjedhja me ujësjellset me dhjetra miliona euro anë e mbanë vendit.

Të largohet Kryeministri dhe Qeveria që çdo ditë vetëm vjedhin dhjetra miliona euro me koncesione e PPP të faktuara botërisht, që vetëm grabisin fonde publike dhe nuk sjellin asnjë të mirë.

Përgjegjësia bie mbi Kryeministrin të parin si dhe çdo minister dhe nga kjo ata nuk shpëtojnë dot, pasi faktet janë shumë të rënda, janë publike dhe i di gjithë populli.

Fakte të tjera do të vazhdojnë të dalin.

Të largohet Kryeministri dhe Qeveria, që vetëm mashtrojnë ashtu siç bënë dikur me drogën që mbuloi vendin, e ku ish-Ministri i Brendshëm ndodhet në burg, megjithëse Qeveria gënjente e thoshte se asgjësuan 99% të drogës.

Ashtu edhe sot vazhdojnë dhe gënjejnë megjithëse janë kapur me presh në dorë dhe i genjen mendja dhe mendojnë se i beson kush.

Faktet janë sheshit, shumë të qarta dhe asgjësuese dhe Ministrat e kësaj qeverie i pret fati i ish-Ministrit të Brendshëm apo i ish Ministrit të Mjedisit etj, ta mbajnë mirë në mendje dhe le të mos e harrojnë këtë.

Kryeminister e qeveri largohuni, s'keni asnjë rrugë tjetër, çdo vonese vetëm jua rëndon edhe më keq fundin tuaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

DEMOKRATI I BAZS05/07/2022 11:27

PO TË KISHTE VËRTETË NJË SISTEM DREJTËSIE TË PAKAPUR NGA NARKO-QEVERIA, PO TË MOS E KISHTE SHKATËRRUAR SHQIPËRINË BANDA SOROSIANO-AMRIKANE E AMBASADËS SË SHBA NË SHQIPËRI, SOT KRYEMINISTRI I SHQIPËRISË DHE E GJITHË QEVERIA SHQIPTARE SË BASHKU ME ISH-MINISTRAT DHE KRYETARËT E BASHKIVE TË NARKO-BANDËS MAFIOZE "RILINDJA", DO TË ISHIN DËNUAR ME 3-4 BURGIME TË PËRJETSHME. VETËM PËR NJË GJË TË JEMI TË SIGURTË QË TË GJITHË NE SHQIPTARËT SI BRENDA DHE JASHTË SHQIPËRISË: ÇDO KOSTO, ÇDO ÇMIM DHE SE SA MILIONA EURO DO TË VIDHET NË ÇDO INVESTIM, NË ÇDO VEPËR RRUGORE APO NDËRTIMORE, NË ÇDO PPP, NË ÇDO TENDER, NË ÇDO KONÇENSION DHE SE SA DUHET TË JENË ÇMIMET E KARBURANTEVE DHE TË GAZIT, SA DO TË JENË PAGAT DHE PENSIONET NË SHQIPËRI, CAKTOHEN VETËM NGA AI, NGA AI HAJDUTI MË I GJATË NË BOTË ME PUSHTET DHE ME TË GJITHA MJETET SHTETËRORE!!! AS MOS E DISKUTONI DHE AS MOS FAJËSONI ASNJË TJETËR, SEPSE TË TJERËT JANË THJESHT FIRMËTARË, USHTARË DHE JESMENË PA BYTHË DHE PA SHTYLLË KURRIZORE TË CILËT I KA PËRLYER DERI TEK HUNDA ME MUTIN E VET, E NUK DALIN DOT SEPSE I KANË PRANGAT GATI!!! ATA AS NUK GUXOJNË QË NË NJË PËRBALLJE NORMALE ME GAZETARËT T'IU PËRGJIGJEN VETË PYETJEVE TË TYRE!! ATA AS NUK GUXOJNË QË TË DALIN MË NGA GROPA GJIGANDE E MUTIT, KU I KA ZHYTUR NARKO-SULLTAN-SATRAPI SOROSIANO-PUTINIST I SURRELIT!!! ATA DO TË PËRFUNDOJNË QË TË GJITHË TË DËNUAR ME NGA 3-4 BURGIME TË PËRJETSHME, NDËRSA VETË BABLOKU QË GJITHMONË DEL I LARË NGA KËTO HAJDUTËRITË, DO TË TALLË BYTHËN, DO TË GAJASET DHE DO TË THOJË PUBLIKISHT: UNË NUK KAM PUNË ME ATA, FAJI DHE PËRGJEGJËSIA ËSHTË INDIVIDUALE!!! PO TË KISHTE VËRTETË DREJTËSI AMERIKANE SI E KIMETES NË SHBA, DHE JO SI E KIMETES NË SHQIPËRI, PO TË KISHTE DREJTËSI SI AJO NË FRANCË DHE JO SI DASH ME "NON-GRATA", TË GJITHË KËTYRE KRIMINELËVE DO T'JU ISHIN SHTYPUR KOQET FARE, DHE JO TË VAZDHDONIN AKOMA TA HIDHNIN SHURRËN PËRPJETË!! POR TË MOS BËHEN FARE MERAK SEPSE AJO DREJTËSI PO VJEN SHUMË MË SHPEJT NGA SA KËTA MAFIOZË TË QELBUR E KANË MENDUAR!

Shqiptaro-Amerikani05/07/2022 11:27

KRYEMINISTRI I SHQIPËRISË, QË EDHE ËSHTË VETËSHPALLUR SË FUNDMI NË HOLLANDË, SI NJËSHI NË BOTË NË LLOJIN E VET DHE SI KAMPIONI I BOTËS NË MARATONËN E ATHINËS, KU GARONTE VETËM AI, NA DOLI QË PASKA QENË MË IDIOTI, MË BUDALLAI, MË TRAPI, DHE MË SYLESHI I TË GJITHA KOHËRAVE DHE I TË GJITHË NJERËZIMIT QË KUR ZOTI KRIJOI NJERIUN E PARË MBI TOKË!! BILES, EDHE MË IDIOT SE SA DAMIANI. NA PASKAN DALË NJË ÇIFT PLEQSH 95-VJEÇARË, DHE UA PASKAN FUTUR QË TË GJITHËVE KËTYRE KËLYSHËVE TË KUQ, QË NGA KREU I QEVERISË, MINISTRAVE, KRYELËTYRËS SË BASHKISË TIRANË, SPAK, BKH, PROKURORISË SË PËRGJITHSHME, HETIMIT TATIMOR, POLICISË, OFL, DOGANAVE DHE ANTIKONDRABANDËS!! KY ÇIFT PLEQSH 95-VJEÇARË, QË ZOTI U DHËNTË SA MË SHUMË JETË, NA PASKAN BLERË ME KURSIMET E JETËS SË TYRE PËRRALLORE DHE ME TË ARDHURAT NGA SUPER-PENSIONET E TYRE FANTASTIKE, BIZNESIN E INCENERATORIT TË TIRANËS, ME SHUMËN 30 MILIONË DOLLARË!!! PO PSE NUK BLENË MË MIRË KËTA PENSIONISTË MILIARDERË, KOMBINATIN E PËRPUNIMIT TË THELLË TË NAFTËS NË BALLSH???!!!! ÇFARË IDIOTI DHE BUDALLAI KRYEMINISTËR QË PASKA SHQIPËRIA, QË DALIN DY PLEQ 95-VJEÇARË DHE IA HEDHIN SY PËR SY???!!! EDHE KUJT PRA, KËTIJ "IDIOTI" QË NUK KA GAZETARË NË BOTË QË IA HEDH SY PËR SY!!!! O SPAK, O NA HËNGËRSH MUTIN QË NË MËNGJES ME GARUZHDE FASULESH!!! PO NGRIHUNI O SHQIPTARË, TË MAJTË, TË DHJATHË, TË QENDRËS, TË VARUR DHE TË PAVARUR, NGA TË KATËRMBËDHJETË ANËT E SHQIPËRISË, PA DALLIME POLITIKE, RRACE, KRAHINE, PËRKATËSIE SOCIALE DHE INTELEKTUALE, BOLL FJETËT GJUMIN E VDEKJES, ZGJOHUNI DHE RRËMBENI DRURË DHE GURË DHE T'I RRËZONI SA MË PARË NGA PUSHTETI KËTA PUSHTA DHE MORRA TË KUQ KRIMINELË, HAJDUTË, MASKARENJ, NDYRËSIRA, HORRA DHE BANDITË, GJAKPIRËSA DHE VAMPIRË TË PASHPIRT, IMORALË DHE TË PA FE'!!!

Shto koment

Denonco