Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Hajduti rezolutë për korrupsionin

Njeriu i Gjiknurit/ Thanas Çani alias ‘Tano Karidi i Brakës’ në Tiranë

Njeriu i Gjiknurit/ Thanas Çani alias ‘Tano Karidi i Brakës’ në Tiranë

10:15, 05/07/2022
A+ Aa A-

Nga Elton Qyno

90-vjeçari pronari i kompanisë "Lumi 06" dhe "Sopotonia", rezulton të jetë kushëriri i ish-ministrit të Energjitikës, Damian Gjiknurit, njëherësh koordinatorit politik të PS në Elbasan.

Thanasi është nga fshati Kudhës i Vlorës, por prej vitesh është dislokuar në një apartament në katin e 3 të një pallati 5-katësh në lagjen e "Brakës".

Edhe pse zotëron kompani miliona euro dhe të implikuara në inceneratorin e Tiranës, bosi i "Brakës" dhe kushëriri i Damian Gjiknurit kujdeset për modestinë, duke jetuar në një apartament të vogël 2+1 të ndërtuar me punë vullnetare në një pallat 5-katësh.

Ose druaj se Thanasi është vertet një pensionist si gjithë të tjerët që jetojnë në modestinë e skajshme, dhe manovrat me pagesat e parave të inceneratorëve, i kanë bërë kushërinjtë e tij bombera në Këshillin e Ministrave.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

DEMOKRATI I BAZS05/07/2022 11:23

PO TË KISHTE VËRTETË NJË SISTEM DREJTËSIE TË PAKAPUR NGA NARKO-QEVERIA, PO TË MOS E KISHTE SHKATËRRUAR SHQIPËRINË BANDA SOROSIANO-AMRIKANE E AMBASADËS SË SHBA NË SHQIPËRI, SOT KRYEMINISTRI I SHQIPËRISË DHE E GJITHË QEVERIA SHQIPTARE SË BASHKU ME ISH-MINISTRAT DHE KRYETARËT E BASHKIVE TË NARKO-BANDËS MAFIOZE "RILINDJA", DO TË ISHIN DËNUAR ME 3-4 BURGIME TË PËRJETSHME. VETËM PËR NJË GJË TË JEMI TË SIGURTË QË TË GJITHË NE SHQIPTARËT SI BRENDA DHE JASHTË SHQIPËRISË: ÇDO KOSTO, ÇDO ÇMIM DHE SE SA MILIONA EURO DO TË VIDHET NË ÇDO INVESTIM, NË ÇDO VEPËR RRUGORE APO NDËRTIMORE, NË ÇDO PPP, NË ÇDO TENDER, NË ÇDO KONÇENSION DHE SE SA DUHET TË JENË ÇMIMET E KARBURANTEVE DHE TË GAZIT, SA DO TË JENË PAGAT DHE PENSIONET NË SHQIPËRI, CAKTOHEN VETËM NGA AI, NGA AI HAJDUTI MË I GJATË NË BOTË ME PUSHTET DHE ME TË GJITHA MJETET SHTETËRORE!!! AS MOS E DISKUTONI DHE AS MOS FAJËSONI ASNJË TJETËR, SEPSE TË TJERËT JANË THJESHT FIRMËTARË, USHTARË DHE JESMENË PA BYTHË DHE PA SHTYLLË KURRIZORE TË CILËT I KA PËRLYER DERI TEK HUNDA ME MUTIN E VET, E NUK DALIN DOT SEPSE I KANË PRANGAT GATI!!! ATA AS NUK GUXOJNË QË NË NJË PËRBALLJE NORMALE ME GAZETARËT T'IU PËRGJIGJEN VETË PYETJEVE TË TYRE!! ATA AS NUK GUXOJNË QË TË DALIN MË NGA GROPA GJIGANDE E MUTIT, KU I KA ZHYTUR NARKO-SULLTAN-SATRAPI SOROSIANO-PUTINIST I SURRELIT!!! ATA DO TË PËRFUNDOJNË QË TË GJITHË TË DËNUAR ME NGA 3-4 BURGIME TË PËRJETSHME, NDËRSA VETË BABLOKU QË GJITHMONË DEL I LARË NGA KËTO HAJDUTËRITË, DO TË TALLË BYTHËN, DO TË GAJASET DHE DO TË THOJË PUBLIKISHT: UNË NUK KAM PUNË ME ATA, FAJI DHE PËRGJEGJËSIA ËSHTË INDIVIDUALE!!! PO TË KISHTE VËRTETË DREJTËSI AMERIKANE SI E KIMETES NË SHBA, DHE JO SI E KIMETES NË SHQIPËRI, PO TË KISHTE DREJTËSI SI AJO NË FRANCË DHE JO SI DASH ME "NON-GRATA", TË GJITHË KËTYRE KRIMINELËVE DO T'JU ISHIN SHTYPUR KOQET FARE, DHE JO TË VAZDHDONIN AKOMA TA HIDHNIN SHURRËN PËRPJETË!! POR TË MOS BËHEN FARE MERAK SEPSE AJO DREJTËSI PO VJEN SHUMË MË SHPEJT NGA SA KËTA MAFIOZË TË QELBUR E KANË MENDUAR!

Shto koment

Denonco