Lajmi i fundit

LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës, Sali Berisha

‘Dhjetëra milionë euro tendera’/ Luan Baçi letër OSSHE Fier: Banorët s'kanë energji! Po favorizohen familjarët e...

‘Dhjetëra milionë euro tendera’/ Luan Baçi letër OSSHE Fier: Banorët s'kanë energji! Po favorizohen familjarët e...

20:24, 01/07/2022
A+ Aa A-

Deputeti i PD-së Luan Baçi i ka dërguar një shkresë zyrtare OSSHE Fier për transparencë mbi tenderat dhjetra milionë euro të prokuruara nga ky institucion.

Sipas deputetit Baçi, megjithëse jepen çdo vit dhjetëra milionë euro tendera, sërish OSSH del me humbje dhe banorët kanë probleme me energjinë.

Dyshimet janë se drejtori i OSSHE Fier ka favorizuar të afërmit e tij për përfitimin e këtyre tenderave korruptiv.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco