Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Hajduti rezolutë për korrupsionin

Presidentja e KE: Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria afër një marrëveshjeje

Presidentja e KE: Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria afër një marrëveshjeje

13:50, 01/07/2022
A+ Aa A-

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, në një njoftim të bërë në Twitter ka deklaruar se Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria janë afër një marrëveshjeje.

“Komisioni Evropian është gati të nisë procesin e shqyrtimit për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, hapin e radhës në rrugën e tyre evropiane”, shkruan  ajo ndër të tjera.

“Telefonatë shumë e mirë me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovachevski. Lajmi i shumëpritur që Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria, me mbështetjen e Francës, janë afër një marrëveshjeje që merr parasysh interesat dhe shqetësimet. Komisioni Evropian është gati të nisë procesin e shqyrtimit për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, hapin e radhës në rrugën e tyre evropiane“, pohon ajo.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco