Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Hajduti rezolutë për korrupsionin

Rilindja, pushteti lokal dhe qendror lë në mëshirë të fatit fermerin

Rilindja, pushteti lokal dhe qendror lë në mëshirë të fatit fermerin

11:39, 01/07/2022
A+ Aa A-

Nga Endrit Braimllari/

Rreshjet e bresherit në qarkun e Korçës kanë shkatërruar perfundimisht prodhimin bujqesore të fermerit në këtë zonë.

Nuk mjaftojne çmimet e larta, mungesa e mbeshtetjes se bujqesise me subvencione, grante apo skema te tjera favorizuese por qeveria e Rilindjes, pushteti lokale dhe qendrore le ne meshire te fatit fermerin duke mos e mbeshtetur.

Eshte e disata here qe ndodh kjo situata dhe pse kam reaguar per çdo rast prap indiferenca, arroganca, papergjegjshmeria e Rilindjes nuk i pergjigjet fermerit vendas.

Kjo politike e Rilindjes ka vetem nje qellim varferimin ne ekstrem te fermerit vendas, shpopullimin dhe largimin e te rinjve dhe favorizimin e politikave antikombetare duke e kthyer bujqesine ne vend nga nje sektor strategjik nje nje sektor mjerane.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco