Osmani uron Çekinë për marrjen e presidencës së Këshillit të BE

Osmani uron Çekinë për marrjen e presidencës së Këshillit të BE

11:20, 01/07/2022
A+ Aa A-

Presidentja Vjosa Osmani ka uruar kryeministrin e Çekisë Petr Fiala pas kalimit të presidencës së Këshillit të BE-së nga Franca te Çekia.

Osmani ka thënë se Kosova mbetet plotësisht e përkushtuar për një evropë të fortë dhe të bashkuar .

“Urime për kryeministrin Petr Fiala dhe për partnerët tanë çekë për marrjen e presidencës së Këshillit të BE-së. U dërgojmë urimet më të mira në përmbushjen e objektivave ambicioze të tyre. Kosova mbetet plotësisht e përkushtuar për një evropë të fortë dhe të bashkuar”, ka shkruar Osmani.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco