Paloka-Alibeajt: Je më i zi se Rama! Krim ndaj demokratëve e shqiptarëve

Paloka-Alibeajt: Je më i zi se Rama! Krim ndaj demokratëve e shqiptarëve

09:44, 01/07/2022
A+ Aa A-

Nga Edi Paloka

Lloj-lloj lëtyrash të bie të njohësh në këtë botë… Sigurisht që do detyroheshin një ditë të dilnin hapur.

Sapo lexova njërin që paska thënë se protesta e 7 korrikut u organizoka nga Berisha jo kundër Ramës, po kundër Alibeut…!!!

Vetë Alibeu dje tha se nuk del në një protestë që i intereson Berishës…

Pra të protestosh kundër qeverisë e kundër Ramës, kur këtë po e kërkojnë i madh e i vogël, sipas lëtyrave, qenka në interes të Berishës !!!

Po të bësh thirrje që njerëzit të mos dalin në protestë kundër një qeverie që çdo ditë shton zullumin, në interes të kujt është?!

Sikur ta besosh me naivitetin më të madh si të vërtetë që protesta i shërbeka Berishës, atëherë si i bie që t’ju bëjmë thirrje shqiptarëve të mos protestojnë kundër kësaj qeverie?!

E këtë thirrje e bën në emër të “opozitës”…!!! Vetëm kur e ke shitur bythën e nuk ke nga e luan detyrohesh ta poshtërosh veten deri në këtë pike.

“Unë protestoj në parlament”- tha Alibeu duke bërë të qartë se nuk është thjesht kundër 7 korrikut, po kundër çdo proteste në rrugë.

Ja po e besojmë edhe këtë, se paska tjetër strategji Alibeu kundër qeverisë e jo rrugën. Po çfarë po proteston ti në parlament, duke bashkuar votat me Ramën për vetingun apo për të marrë Rama miliona euro borxhe që pastaj përfundojnë po në xhepat e tij dhe miqve të tij?

Të bëhesh pjesë e lojës së fëlliqur me gjoja reformat e Ramës, është të protestosh në parlament ?!

Është turp e krim ndaj demokratëve e shqiptarëve. Jeni më të zinj se Rama!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Skrapari01/07/2022 10:56

Ja q... soj dhe sorrollop alibeut.

Shqiptaro-Amerikani01/07/2022 10:49

Pse lodhesh o Paloka? Pse e prish gjakun me kërmat?? Pse harxhon kohën me kriminelët?? Po ajo dihet, nipi i kriminelit, i hajdutit, i banditit dhe i qelbësirës Isa Toska, shpejt apo vonë, nuk mund të jetë tjetër veç, kriminel, hajdut, bandit dhe qelbësirë!! A nuk bëri thirrje vetë kryeqelbësira Edvin Kristaq Rama në vitin 2013: Të gjithë qelbësirat e Shqipërisë, ku janë dhe ku jetojnë, në çdo parti ku militojnë, bashkohuni për shfarosjen e demokracisë, për shkatërrimin e gjithçkaje të mirë që ishte bërë deri në atë kohë nga PD-ja nën drejtimin e Dr. Prof. Sali Berisha!!! Dhe ja ku u bashkuan që të gjithë, që nga Ilir Meta, Lulmut Brava, Alibashët, Alibardhët, Alimutërit dhe Bashistët e tjerë sorosianë dhe e rrëzuan Sali Berishën nga pushteti, por më keq akoma nga të gjithë, e hëngri vetë mileti shqiptar, idiot, injorant, i korruptuar, dembel dhe tru-derr!!! Miletit idiot dhe trudërr që u besoi qorrazi këtyre qelbësirëve, akoma nuk i paskan ardhur sytë, veshët dhe trutë!!! Uroj që mileti të jetë zgjuar nga gjumi vdekjeprorës i dozave të rënda të opiumit, të kanabisit, të hashashit dhe të kokainës që ka marrë keto 9 vite!!!

Shto koment

Denonco