Meta: Urime Shaip Kamberit për fitoren e mandatit të deputetit në Kuvendin e Serbisë!

Meta: Urime Shaip Kamberit për fitoren e mandatit të deputetit në Kuvendin e Serbisë!

08:11, 01/07/2022
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot, deputetin shqiptar të zgjedhur në Kuvendin e Serbisë si përfaqësues i shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

"Urime Shaip Kamberit për fitoren e mandatit të deputetit në Kuvendin e Serbisë. Besimplotë se do të jetë një zë i fuqishëm dhe përfaqësues në mbrojtje të të drejtave të shqiptarëve të Luginës së Preshevës", shkroi Meta në Fb.

Kamberi ka qenë edhe në dy mandate të tjera deputet në Kuvendin e Serbisë.

Kujtojmë se Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kërkoi mbështetje nga shqiptarët në Serbi për Shaip Kamberin.  Një ditë para votimit, Meta shkroi në Fb: 

“Nesër, më 27 maj, Shaip Kamberi dhe “Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës”, për herë të tretë kërkojnë mbështetjen e shqiptarëve në sigurimin e një vendi në Parlamentin e Serbisë.

Si kandidat i vetëm për të përfaqësuar zërin e shqiptarëve në Luginë, atij i duhet e gjithë mbështetja e votuesve të Qendrës numër 6 në Tërnoc, për të kthyer prapa padrejtësinë e ripërsëritjes për herë të tretë të votimit.

Ftoj të gjithë votuesit shqiptarë në këtë qendër votimi, që nesër masivisht t’u drejtohen kutive të votimit e të mbështesin Shaip Kamberin dhe “Koalicionin e Shqiptarëve në Luginë.” 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco