Protesta, Hoxha: Grupi i rithemelimit të PD Londër, gati për 7 korrikun

Protesta, Hoxha: Grupi i rithemelimit të PD Londër, gati për 7 korrikun

14:15, 29/06/2022
A+ Aa A-

Protesta e 7 korrikut parashikohet të ketë një pjesëmarrje të jashtëzakonshme.
 
Nga Partia Demokratike shpjegojnë se për këtë protestë janë duke u përgatitur edhe shqiptarët që jetojnë jashtë Shqipërisë.
 
Indrit Hoxha, Sekretar për Emigracionin dhe Diasporën ka njoftuar në një postim në facebook se, “grupi rithemilimit Partisë Demokratike dega Londër gati për protestën e datës 7 korrik në Tiranë”.

Postimi i plotë:

Mërgata në veprim dhe në mbështetje të Shqipërisë.

Grupi rithemelimit Partisë Demokratike dega Londër gati për protestën e datës 7 korrik në Tiranë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco