Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Këndi i Pano Sokos

VIDEO/ Erl Murati: Rama injoroi në mars ftesën e kryeministrit të Bullgarisë! S'i ktheu as përgjigje

19:19, 23/06/2022
A+ Aa A-

Gazetari Erl Murati teksa komentoi në emisionin 'Task Force' në Syri Tv vizitën dhe deklaratën e Ramës në Bruksel, tregoi se kryeministri ka refuzuar ftesën e kryeministrit bullgar për një takim në Sofie në muajin mars në lidhje me integrimin në BE.

Sipas Muratit, kryeministri Edi Rama jo vetëm që nuk ka shkuar për takimin në Sofie, por e ka injoruar totalisht duke mos i kthyer përgjigje homologut të tij.

"I bëri ftesë zyrtare për në Sofie, kryeministri ynë jo vetëm që nuk ka shkuar atje por nuk denjoi protokolli t’i kthejë përgjigje zyrtare ftesës që ne pranojmë ose jo.

Kjo ftesë është lënë pa përgjigje. Një muaj më vonë, në prill shkoi Meta, e ftoi Presidenti i Bullgarisë.

Nuk ka prishje marrëdhëniesh, por arrogancë, raporti ynë me vendet e BE, duhet të jetë i denjë për një vend që do të hapë negociatat me BE. S’kemi luksin t’i bëjmë Presion BE-së nëse s’na hapni negociatat.”-tha Murati.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco