Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Shqipëria e 7-ta në botë për drogën

VIDEO-SYRI TV/ I ndërpritet fjala, Berisha-Nikollës: Po provokon një parlament dhe një popull

11:41, 23/06/2022
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, reagoi me tone të ashpra ndaj kryetares së parlamentit, Lindita Nikolla.

Teksa u ndal tek mosmiratimi i rezolutës për gjenocidin serb, Berisha tha se Nikolla po e drejton parlamentin në mënyrë primitive.

Nikolla i mbylli mikrofonin kreut të PD-së dhe i ndërpreu fjalën.

"Moj zonjë, ti s’ke konceptet më elementare, po provokon një parlament dhe një popull," tha Berisha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco