Lajmi i fundit

EMRI/ Gjendet i vdekur një person anës lumit në Fier, ja dyshimet e para

‘Banda e Elbasanit bleu vota për PS’/ Berisha: Taulant Bego ka mbi 50 telefonata me Gentian Sharrën

‘Banda e Elbasanit bleu vota për PS’/ Berisha: Taulant Bego ka mbi 50 telefonata me Gentian Sharrën

11:36, 23/06/2022
A+ Aa A-

Kryetari demokrat, Sali Berisha, foli për mediat në oborrin e Kuvendit, pasi kryetarja Lindita Nikolli vazhdoi t’ia ndërpriste fjalën.

“Parlamenti është shndërruar në dyqanin e Lindës. E trajton si dyqanin e vet me urdhër të Edi Ramës,” tha Berisha, duke denoncuar një tjetër skandal të Taulant Ballës.

“Dola këtu për të denoncuar publikisht lidhjet e mëdha dhe të tmerrshme të Taulant Begos me Gentian Sharrën, njërin prej anëtarëve më të rrezikshëm të Bandës së Elbasanit.

Mes Taulant Begos dhe Sharrës ekzistojnë të paktën 50 telefonata dhe qindra kilometra zbardhje të gjata të këtyre bisedave.

Biseda që e faktojnë Taulant Begon anëtar të inkriminuar të bandës së famshme të Elbasanit.

Taulant Bego ka marrë përsipër, ka dhënë porosi nga më të paligjshmet dhe ka kryer detyra nga më të paligjshmet në interes të Gentian Sharrës.

Pra, Gentian Sharra është njeriu që ka blerë vota për anëtarin kriminel të Bandës së Elbasanit, që quhet Taulant Bego. Për PS-në dhe atë.

Ju bëj thirrje që të publikoni çdo regjistrim, çdo dokument, i cili implikon apo njëson Edi Ramën, bashkëpunëtorët e tij me Bandën e Elbasanit.

...Bëhet fjalë për biseda për ngjarje të shumta. Po fole me bandat, flet vetëm për krimet, nuk flet për dashuri. Ta keni të qartë këtë,” tha Berisha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco