Samiti në Bruksel/ Vasili: Bojkoti 24 orësh i Ramës si një vickël prej miu inferior të kapur për bishti

Samiti në Bruksel/ Vasili: Bojkoti 24 orësh i Ramës si një vickël prej miu inferior të kapur për bishti

20:03, 22/06/2022
A+ Aa A-

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me bojkotin e njoftuar nga kryeministri Edi Rama të samitit të Brukselit.

Në postimin e tij në Facebook, Vasili ka theksuar se ‘bojkoti 24 orësh i BE i Ramës si nje vickël prej miu inferior të kapur për bishti!

‘Kërcenimet prej miu kanalesh janë aq qesharake sa askush nuk i mori seriozisht, ndaj edhe me bisht në shalë Rama do të marrë pjesë në takim duke gajasur së qeshuri të gjithë’, shkruan Vasili.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Bojkoti 24 oresh i BE i Rames si nje vickël prej miu inferior te kapur per bishti!

Trimëriçka e Rames per te bojkotuar BE e pati ymrin me pak se 24 ore.

Vulgare ne forme dhe provinciale ne permbajtje ishte vetem nje shfaqje inferioriteti, qe shoqeron Ramen qekur eshte shfaqur ne politike.

Kercenimet prej miu kanalesh jane aq qesharake sa askush nuk i mori seriozisht, ndaj edhe me bisht ne shale Rama do te marre pjese ne takim duke gajasur se qeshuri te gjithe.

Porse te gjithe kuptuan se miu inferior s'eshte asgje tjeter vecse nje i kapur per bishti dhe per fyti, qe i ka zbathur poturet ne Beograd dhe i ngre dhe i ul ashtu sic Beogradi ja kerkon.

A mundet qe nje mi qe i ka nxire faqen e Shqiperise me korrupsion te tmerrshem, pastrim parash, krim te organizuar dhe trafik droge pa fund guxon e ben veprime karagjozi duke ju gafurrur Europes me trimeri prej miu.

I lig ne strategjine e zeze se krijimit te alibive per t'ju larguar rruges europiane, miu nuk le rast pa shfrytezuar per ti bere sherbim strategjise se tij serbo ruse anti euroatlantike.

Si mundet ky miu te gafurret ne emer te nje1 Ballkani te Hapur gjysmagjel dhe te telekomanduar ne Beograd.

Asnje devijim nuk mund te kete nga orientimi proeuropian, qe duan pa asnje dileme  100% e shqiptareve.

Pervec miut Rama nuk ka asnje shqiptar te vetem, qe ta shohe te ardhmen e tij nga Beogradi dhe Moska.

Cdo dite e miut ne pushtet do te thote qe ne zyren e kryeministrit te qendroje nje antishqiptar dhe nje pjelle anti perendim.

Cdo minute me tej do te thote vetem gure ne rrota dhe tradheti te reja kunder rruges europiane te Shqiperise.

Çfaqja e fundit tragjikomike e miut, qe ben arroga

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco