Ndarja nga jeta e Nishanit/ Ambasada amerikane: Kontributi i tij për marrëdhëniet Shqipëri-SHBA do mbahet mend

Ndarja nga jeta e Nishanit/ Ambasada amerikane: Kontributi i tij për marrëdhëniet Shqipëri-SHBA do mbahet mend

17:17, 28/05/2022
A+ Aa A-

Ambasada Amerikane shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani.

Ambasada në mesazhin e saj shprehet e pikëlluar për ndarjen nga jeta të Nishanit ndërsa theksojnë se kontributi i tij për PD, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhënieve me SHBA, do të mbahen mend nga të gjithë.

Mesazhi
Jemi të pikëlluar nga lajmi për ndarjen nga jeta të Presidentit Bujar Nishani. I shprehim familjes së tij ngushëllimet tona të përzemërta.

Kontributi i tij për Partinë Demokratike, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri gjatë mandateve të tij si President dhe Ministër do të mbahen mend nga bashkatdhetarët, bashkëpunëtorët dhe partnerët e shumtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco