Ndarja nga jeta e Nishanit, Lindita Nikolla: Do të kujtohet me respekt nga qytetarët

Ndarja nga jeta e Nishanit, Lindita Nikolla: Do të kujtohet me respekt nga qytetarët

17:00, 28/05/2022
A+ Aa A-

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani, këtë të shtunë.

“Me dĂ«shpĂ«rim mora lajmin e hidhur pĂ«r ndarjen e parakohshme nga jeta tĂ« ish Presidentit tĂ« RepublikĂ«s, Bujar Nishani.

Si President, deputet dhe në detyra të tjera të larta shtetërore, Bujar Nishani i shërbeu vendit me përkushtim dhe për shërbimin e tij do të kujtohet e respektohet nga qytetarët.

NgushĂ«llime familjes pĂ«r humbjen e njeriut tĂ« tyre tĂ« dashur! U prehsh ne paqe President Nishani!”, tha Nikolla pĂ«rmes njĂ« deklarate pĂ«r mediat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco