47 emra në garë/ Kjo është lista e kandidatëve për anëtarë të Kryesisë së PD

47 emra në garë/ Kjo është lista e kandidatëve për anëtarë të Kryesisë së PD

22:20, 27/05/2022
A+ Aa A-

47 emra janë kandidatë për anëtarë të Kryesisë së PD, listë e cila u miratua mbrëmjen e sotme nga Komisioni i Rithemelimit. 

Lista do t'i propozohet për votim Këshillit Kombëtar në mbledhjen e të shtunës, në orën 11:00.

Në rend të ditës së punimeve të KK është zgjedhja e Kryesisë së PD dhe pika të tjera që lidhen me organizimin dhe drejtimin e PD. 

Kandidatët për anëtarë Kryesie të PD

1 AGRON SHEHAJ
2 ALBINA DEDA
3 ALDO BUMCI
4 ARBEN IMAMI
5 ARBEN RISTANI
6 BARDH SPAHIA
7 BEDRI BLLOSHMI
8 BELIND KELLICI
9 BLEDI KASMI
10 BLENDI HIMCI
11 BUJAR NISHANI
12 CLIRIM GJATA
13 EDITH HARXHI
14 EDMOMD SPAHO
15 ELDA HOTI
16 ELEINA QIRICI
17 ENDIRA BUSHATI
18 ENNO BOZDO
19 ERALD KAPRI
20 ERVIN MINAROLLI
21 FATBARDHA KADIU
22 FLAMUR NOKA
23 FLORIANA GARO
24 FLORION MIMA
25 GENC DEROMEMAJ
26 GENC POLLO
27 GENT STRAZIMIRI
28 GRIGELS MUCOLLARI
29 INA ZHUPA
30 INDRIT HOXHA
31 ISUF CELA
32 IVI KASO
33 JOZEFINA TOPALLI
34 KASEM MAHMUTAJ
35 KELTIS KRUJA
36 KLEVIS BALLIU
37 LEDIANA FRATARI
38 LEDINA MANDIJA
39 LILJANA ELMAZI
40 LORENC LUKA
41 LUAN BACI
42 LUCIANO BOCI
43 MIMOZA HAJDARMATAJ
44 MIRELA TABAKU
45 OERD BYLYKBASHI
46 SORINA KOTI
47 TRITAN SHEHU

Kryetari i PD, Sali Berisha u shpreh pas mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit se votat për Kryesinë e re do të numërohen përpara kamerave.

Kandidatët, tha Berisha, janë figura me kontribute në PD dhe rithemelimin e kësaj force politike, por ka edhe të rinj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco