'Turp'/ Manjani: Nongrata e sajuar ndaj Saliut, s’mund tĂ« jetĂ« justifikim i faqezinjve me mandat pa vota

'Turp'/ Manjani: Nongrata e sajuar ndaj Saliut, s’mund tĂ« jetĂ« justifikim i faqezinjve me mandat pa vota

16:07, 27/05/2022
A+ Aa A-

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar ashpër ndaj deputetëve Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi.

‘Nongrata e sajuar ndaj Saliut, nuk mund tĂ« jetĂ« justifikim i faqezinjve qĂ« kanĂ« mandat pa vota’, shkruan Manjani nĂ« Facebook.

Gjithashtu Manjani i thekson se ‘AliBasha e as AliBardhi duhet tĂ« provojnĂ« qĂ« kanĂ« vota mjaftueshĂ«m pĂ«r tĂ« justifikuar mandatet e deputetit qĂ« i mbajnĂ« padrejtĂ«sisht nĂ« emĂ«r tĂ« PartisĂ« Demokratike’.

Postimi i plotë i Ylli Manjanit:

Nongrata e sajuar ndaj Saliut, nuk mund të jetë justifikim i faqezinjve që kanë mandat pa vota.

AliBasha e as AliBardhi duhet të provojnë që kanë vota mjaftueshëm për të justifikuar mandatet e deputetit që i mbajnë padrejtësisht në emër të Partisë Demokratike.

Le të dalin të marrin vota opozitare nga prehri i RamBallës ku janë ulur e nga ku gjuajnë me gurë edhe ish të përndjekurit politikë.

Bahhh, çfarë turpi!

Faqezinj!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco