Lajmi i fundit

Ekonomi Plus me Klaudja Karabollin/ Amnisti fiskale deri në 2 mln euro

Ministri i Jashtëm grek viziton Tiranën

Ministri i Jashtëm grek viziton Tiranën

16:35, 21/05/2022
A+ Aa A-

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias pritet që të vizitojë Tiranën ditën e hënë.

Vizita e tij vjen në kuadër të javës kulturore greke, ndërsa Dendias pritet të takojë kryeministrin Rama, kryepeshkopin Anastas dhe ministren e Jashtme, Olta Xhaçka.

Në takimet me politikën shqiptare, pritet të diskutohet ndër të tjera edhe për pensionet e shqiptarëve në Greqi.

Vizitës së tij në Tiranë, Dendias i parapriu me një takim me ambasadoren shqiptare në Athinë, Luela Hajdaraga.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco