'Ballkani i Hapur' sjell ndikimin rus/ Edi Rama u tërbua nga deklarata e Vjosa Osmanit

'Ballkani i Hapur' sjell ndikimin rus/ Edi Rama u tërbua nga deklarata e Vjosa Osmanit

20:56, 18/05/2022
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama duket se është tërbuar nga deklarata e Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, e cila tha se nisma ‘Ballkani i Hapur’ do ta ekspozonte më shumë Ballkanin Perëndimor ndaj ndikimit rus.

Kryeministri Edi Rama thotë se nisma Ballkani i Hapur nuk do të ndalet sepse e ardhmja nuk ndalet ndërsa shton se kushdo që është kundër kësaj nisme është në të drejtën e vet që as mos të shohë, as mos të dëgjojë dhe mos të kuptojë që kjo nismë nxit paqen.

“Kushdo është kundër Ballkanit të Hapur është në të drejtën e vet që as mos të shohë, as mos të dëgjojë dhe as mos të kuptojë se kjo nisëm nxit paqen, bashkëpunimin, integrimin dhe e përshpejton Procesin e Berlinit! Ballkani i Hapur nuk do të ndalet sepse e ardhmja nuk ndalet dot.”-shkruan Rama në rrjete sociale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arberi 18/05/2022 22:16

Ballkani i hapur nuk ka kush ta ndali thote cuni bastard i Kritaq Rames, po ik mer mut u bo bytha jot me i bo presion Kosoves dhe po te jap nje keshille o Edi Rama ke kaq kohe qe po tallesh me gjakun qe ka derdh Kosova tash 100 vjet kujdes se sta pertojne fare hiç kosovarët ta skuqin kokën në saçme apo se ke kokën e madhe ti të kap saçmja kollaj. Friken e njef zotnija juaj prandaj mos e kruaj shume me ballkanin e hapur se do te hapen trute. Dhe boji te fala vllahut tënd Vuçiçit çoji selom nga djemt e Kosoves dhe te gjithe djemt e trojeve shqiptare na rrufsh bolet more Vuçiç+Rama jeni te dy si balerina Serbe te dy burra rruspi. Hajt Tung.

Arberi 18/05/2022 22:15

Ballkani i hapur nuk ka kush ta ndali thote cuni bastard i Kritaq Rames, po ik mer mut u bo bytha jot me i bo presion Kosoves dhe po te jap nje keshille o Edi Rama ke kaq kohe qe po tallesh me gjakun qe ka derdh Kosova tash 100 vjet kujdes se sta pertojne fare hiç kosovarët ta skuqin kokën në saçme apo se kokën e madhe ti të kap saçmja kollaj. Friken e njef zotnija juaj prandaj mos e kruaj shume me ballkanin e hapur se do te hapen trute. Dhe boji te fala vllahut tënd Vuçiçit çoji selom nga djemt e Kosoves dhe te gjithe djemt e trojeve shqiptare na rrufsh bolet more Vuçiç+Rama jeni te dy si balerina Serbe te dy burra rruspi. Hajt Tung.

Arberi 18/05/2022 22:14

Ballkani i hapur nuk kush ta ndali thote cuni bastard i Kritaq Rames, po ik mer mut u bo bytha jot me i bo presion Kosoves dhe te jap nje keshille o Edi Rama ke kaq kohe qe po tallesh me gjakun qe ka derdh Kosova tash 100 vjet kujdes se sta pertojne fare hiç kosovarët ta skuqin kokën në saçme apo se kokën e madhe ti të kap saçmja kollaj. Friken e njef zotnija juaj prandaj mos e kruaj shume me ballkanin e hapur se do te hapen trute. Dhe boji te fala vllahut tënd Vuçiçit çoji selom nga djemt e Kosoves dhe te gjithe trojeve shqiptare na rrufsh bolet more Vuçiç+Rama jeni te dy si balerina Serbe te dy burra rruspi. Hajt Tung.

Shto koment

Denonco