Lajmi i fundit

Dukagjin Lipa 'godet' Ramën dhe Vuçiç, sulmon fort 'Open Balkan'

Koncesioni i Butrintit/ Baçe: Shpirti i kombit! Nuk lejohen fondacionet vendase, e jo më të huaja

22:17, 17/05/2022
A+ Aa A-

Arkeologu Apollon Baçe komentoi në emisionin 'A Show' me moderatorin Adi Krasta në Syri Tv koncesionin e Parkut Kombëtar të Butrintit. Baçe deklaroi se kemi të bëjmë me një PPP tipike.

Më tej Baçe theksoi se Butrinti është ndërsa 10 sitet më të rëndësishme të botës ndërsa shtoi se ndalohet hyrja e fondacioneve vendase, e jo më të huaja.

"Butrinti është një nga 10 sitet më të rëndësishme të botës. Ndalohet që të hyjnë fondacionet vendase e jo më të huaja. Në asnjë mënyrë nuk lejohet."-deklaroi Baçe.

Arekologu u shpreh se Butrinti është shpirti i kombit ku përzihet natyra me mitologjinë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco