Kokalari: S'kam thënë kurrë se tentova takim Pompeo-Berisha! Padi penale për median që shpifi

Kokalari: S'kam thënë kurrë se tentova takim Pompeo-Berisha! Padi penale për median që shpifi

22:02, 17/05/2022
A+ Aa A-

Aktivistja e Partisë Republikane në SHBA, Evi Kokalari, ka reaguar pas një artikulli të publikuar nga një media pranë qeverisë. 

Sipas artikullit, Kokalari kishte thënë te tentoi një takim mes ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo dhe ish-kryeministrit Sali Berisha, duke ofruar edhe para. 

Kokalari mohon të ketë shprehur të një gjë tillë dhe i kërkon portalit të gjejë burimin ku e ka thënë ose të përgënjeshtrojë artikullin, në të kundërt do të përballet me padi penale. 

Reagimi
S’kam thënë kurrë që jam munduar të organizoj një takim midis Secretary Pompeo dhe Sali Berishës, e jo më të kem ofruar para për diçka të tillë.
Ky artikull është bërë me tendencë të deformoj realitetin. newsbomb.al bën mirë ose të publikoj burimin ku e kam thënë këtë gjë ose ta përgënjeshtroi, ndryshe do konsideroj një padi penale.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco