Ibsen Elezi takim me demokratët në Berat: Të përballemi me keqqeverisjen e Ramës

22:08, 16/05/2022
A+ Aa A-

Ibsen Elezi, i cili garon për drejtimin e Partisë Demokratike, ka takuar demokratet e Beratit te cileve u ka shpalosur programin e tij politik duke theksuar futjen e debatit politik dhe afrimin e sa më shumë intektualeve ne parti. Kandidati Elezi kujtoi se Basha humbi elektoratin e PD, ndersa tha se Edi Rama ka kapur gjithe sistemin politik dhe ekonomik ne vend.

Syri Tv

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike Ibsen Elezi ka zhvilluar këtë të hënë, një takim me demokratët e Beratit.

Ai shpalosi platformen e tij, i cili tha se duhet te futen ne statut debate politik ndersa shtoi se fitorja mund te sigurohet duke afruar sa me shume inetelektuale ne parti.

Elezi akuzoi Edi Ramen se kaq maipuluar gjithe sistemin ne vend ndersa tha se nje pjese e drejtuesve te pd jane te lidhur me oligarket dhe po i shërbëjnë Edi Ramës. 

Ai gjithashtu tha se nen drejtimin e Lulzim Bashes, Partia Demokratika ka humbur besimin e elektoratit  dhe kjo duhet ndryshuar për të garantuar fitore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco